Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po śmierci niemowlęcia szpital Linval wzywa do zaszczepienia się przeciwko krztuścowi

Po śmierci niemowlęcia szpital Linval wzywa do zaszczepienia się przeciwko krztuścowi

Zespoły medyczne w Centrum Szpitalnym Linval w Nicei (Alpy-Maritimes) od początku roku odnotowały dziesięć przypadków krztuśca.
Ilustracje w witrynie Stock.adobe.com

Centrum szpitalne w Nicei ostrzega przed wzrostem od początku 2024 r. przypadków tej wysoce zaraźliwej infekcji bakteryjnej dróg oddechowych.

Le Figaro Nicea

Wyniki są alarmujące: od początku 2024 r. odnotowano dziesięć przypadków Krztusiec Zostały zidentyfikowane przez zespoły medyczne w Linval Hospital Center w Nicei (Alpes-Maritimes). Spośród nich czworo dzieci trafiło na intensywną terapię, a najmłodsze, kilkutygodniowe, nie przeżyło. Z pozostałych trzech tylko jeden mógł od tego czasu opuścić szpital, a dwaj ostatni nadal wymagają opieki.

W świetle tych danych Fundacja NICE podjęła na początku tygodnia decyzję o podniesieniu alarmu, wzywając do zaszczepienia się przeciwko tej wysoce zakaźnej bakteryjnej infekcji dróg oddechowych, której przenoszenie odbywa się głównie w rodzinie lub społeczeństwie, poprzez kontakt z osobą chorą (który często cierpi na ataki kaszlu).

„Szczepienia są jedyną metodą ochrony przed krztuścem. Od 2018 r. wczesne szczepienie podstawowe niemowląt od 2. miesiąca życia i powtarzane dawki przypominające są obowiązkowe w wieku 6 lat i 11–13 lat do osiągnięcia wieku dorosłego do 90% po dawce przypominającej. Dzieci nie są objęte ochroną przed ukończeniem 6. miesiąca życia.wspomina dr Philip Pape, ordynator pediatrycznego oddziału ratunkowego w Linvale. Podążać: „Dzisiaj widzimy, że faktycznie zostały zarażone przez swoich rodziców lub od innej osoby dorosłej, która miała z nimi bliski kontakt w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ich życia. Te osoby również powinny zostać zaszczepione”.

Alarm narodowy

W rzeczywistości choroba dotyka niemowlęta i może być szczególnie niebezpieczna u dzieci poniżej szóstego miesiąca życia, ze względu na jej tak zwane „złośliwe” postacie, które w przypadku kaszlu, „bezdechu” lub nawet sinicy mogą wymagać hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii pediatrycznej (przebarwienia). Nienaturalnie niebieska skóra, spowodowana niedoborem tlenu we krwi. 19 kwietnia Służby zdrowia już podniosły alarm W związku ze wznowieniem rozprzestrzeniania się krztuśca na terenie całego kraju. „W pierwszym kwartale zgłoszono około piętnastu skupień, głównie w społecznościach lokalnych (przedszkola, szkoły podstawowe, ośrodki opieki dziennej i żłobki), ale także w rodzinach, łącznie 70 przypadków.Potem oznajmił Zdrowie publiczne Francja.

READ  Covid: Szczepionka Moderna może być nadal stosowana jako dawka przypominająca, zapewnia EMA

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >