Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pisarz pozwał prezydenta Andrzeja Dudę za nazwanie go „Maranem”

Pisarz pozwał prezydenta Andrzeja Dudę za nazwanie go „Maranem”

Powieściopisarzowi i scenarzystowi Jacobowi Zulkikowi grozi do trzech lat więzienia pod zarzutem obrażania głowy państwa.

Polskiemu pisarzowi i scenarzystowi grozi do trzech lat więzienia.Głupi„Prezydent Andrzej Duda Po tym ostatnim komentuje zwycięstwo Demokratów Joe Biden W wyborach prezydenckich w USA.

Scenarzysta tak popularnych seriali jak Jacob Zulkik Belfer W 2016 roku (Nauczanie na canal +), podobno został oskarżony o znieważenie głowy państwa na Facebooku. „Uważam, że jestem pierwszym pisarzem w tym kraju, który został osądzony za to, co napisał od bardzo dawna.Dodaje. W wiadomości opublikowanej 7 listopada 2020 r. Autor skomentował ciekawy tweet napisany przez Dudę: „Gratulacje dla Joe Bidena z powodu udanej kampanii prezydenckiej”. Przed dodaniem: „Czekamy na powołanie Kolegium Elektorów”.

M. Duda został ponownie wybrany w lipcu 2020 roku i popiera Prawicowa partia populistyczna w prawie władzy i sprawiedliwości (PiS), Sprzyjały silnej więzi osobistej Donald Trump. Odwiedził ją w Białym Domu w czerwcu ubiegłego roku, jako pierwszy zagraniczny przywódca, który to zrobił od czasu złagodzenia środków kontroli w Stanach Zjednoczonych.

Akt publicznej pogardy

Rzeczniczka warszawskiej prokuratury, Alexandra Skrginiers, powiedziała w poniedziałek polskiej agencji prasowej BAP, że w marcu postawiono zarzuty człowiekowi o nazwisku „Jacob Z”. To „Prezydent RP został oskarżony o publiczne znieważenie 7 listopada ubiegłego roku na portalu społecznościowym., Powiedział rzecznik. Podejrzany był przesłuchiwany, ale „Nie przyznał się do zarzucanego czynu i udzielił wyjaśnień, Ona kontynuowała. „Powiedział, że ta wiadomość jest ważną oceną działań prezydenta.

W swoim przesłaniu opublikowanym po wyborach w USA 3 listopada p. Zulsik to powiedział„Brak mianowania przez Kolegium Elekcyjne”, Pan. Biden uważa, że ​​wybory tylko to potwierdziły„Prosta metoda”. „Andrzej Duda to Maran”, Dodano wiadomość. Polska jest często krytykowana za jej prawa przeciw zniewagom, w tym znieważanie uczuć religijnych lub obrażanie flag Polski lub innych krajów.

READ  Dwóch chłopców zostało deportowanych z Afganistanu do Polski, ciężko odurzeni grzybami