Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piosenkarz R. Kelly został skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

Amerykańska piosenkarka R. Kelly w środę, 29 czerwca, został skazany na 30 lat więzienia za roczne prowadzenie pojazdu ” system „ Wykorzystywanie seksualne młodzieży, w tym nieletnich, w latach 1994-2018. grzesznik We wrześniu 2021 postawiono mu wszystkie zarzuty: wymuszenie, wykorzystywanie seksualne nieletnich, porwanie, przemyt, korupcję i pracę przymusową.

W najnowszym akcie oskarżenia prokuratorzy w sądzie federalnym na Brooklynie domagali się co najmniej dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności za ” Ryzyko „ Robert Kelly to jego prawdziwe imię dla ofiar i opinii publicznej. Biuro prokuratora USA uważało, że tak było „Imponujący, manipulujący, kontrolujący i przymusowy, nie wykazujący żadnych wyrzutów sumienia ani szacunku dla prawa”..

Główny etap ruchu #metoo.

Proces ujawnił ” system „ Kelly’ego, aby przyciągnąć i napaść seksualnie bardzo młode dziewczyny, przy współudziale jego świty, jak w jakimś projekcie mafijnym, według prokuratury. Kilka ofiar opowiadało o spotkaniu ze swoim idolem podczas koncertów, po czym rzucono małą karteczkę z danymi kontaktowymi piosenkarza.

Przeczytaj także Proces R Kelly: uważa się za „geniusza”, który może działać bezkarnie, oskarża rzekomą ofiarę piosenkarza

Piosenkarz został sfotografowany przez prokuraturę w „kryminalny drapieżnik”. Dziewięć kobiet i dwóch mężczyzn oskarżyło go o napaść seksualną, opisując gwałt, zażywanie narkotyków pod przymusem, sprawy więzienne, a nawet pornografię dziecięcą. 55-latek zawsze zaprzeczał faktom.

Dziewięć miesięcy temu światowej sławy piosenkarz stanął przed sądem za swój hit Myślę, że umiem latać Jest analizowany jako wskaźnik przestępstw seksualnych w społeczności afroamerykańskiej. Był postrzegany jako kamień milowy w ruchu #metoo: po raz pierwszy większość powodów stanowiły czarne kobiety i oskarżyły czarnoskórego artystę.

Dla Kennette Barnes, autorki hashtagu #muteRKelly („Zamknij się R. Kelly”) w 2017 r. – tym samym, co globalny ruch #metoo – amerykańska sprawiedliwość po raz pierwszy umożliwiła echa. Za krew, pot i łzy czarnych kobiet Amerykańskie społeczeństwo nie chciało jej jeszcze widzieć.

READ  Jean Messiha obraża felietonistę w „Don't Touch My Post” (wideo)

naukowiec