Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piłka ręczna: EHF BeachHandball EURO 2023 – Francuskie drużyny nie zagrają w rundzie zasadniczej

EHF Beachhandball EURO 2023 rozpoczęło się w środę w piaskach Nazaretu, ale dla obu francuskich drużyn nadzieje na udział w turnieju głównym już przepadły.

W czwartek i piątek obie drużyny rozegrają mecze klasyfikacyjne i spróbują zająć dziewiąte miejsce w tym Euro.

Dla graczy Valeri Nicolas rozczarowanie jest ogromne, nawet jeśli wiedzieli, że ruch był zbyt wysoki. W obliczu Niemców, tytułowych mistrzów świata i Europy, faworytów rozgrywek, Błękitni nie byli w stanie przybrać na wadze ani fizycznie, ani taktycznie (0-2): „Jesteśmy z konieczności rozczarowani porażką, ale jest wciąż Niemcy, to kapitan drużyny, Maude Eva Kobe” – mówi kapitan drużyny, Maud Eva Kobe. Najsilniejszy zespół w basenie, zmierzyliśmy się z najlepszymi na plaży”. W drugim meczu dnia, Trójkolorowi przeciwstawiają się drużynie równie mocnej jak poprzednia: Duńczykom, finalistom ostatniego Pucharu Narodów Europy. Nawet jeśli mecz Francuzów jest bardziej płynny, zmierzą się z Duńczykami, którzy nie pozostawiają żadnych szans przeciwnikom, wykorzystując przewagę najmniejszej utraty piłki, najmniejszego nieudanego strzału dla Błękitnych (2:0): „Jesteśmy na poziomie mentalnym, ale brak doświadczenia nas dogania” – zauważa Joëlle Demouge.

Po tych dwóch spotkaniach los Les Bleues jest już przesądzony: nie zagrają w rundzie zasadniczej EHF BeachHandball Euro 2023 i nie zdobędą za kilka tygodni biletu na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Dzisiejsze spotkanie finałowe rundy wstępnej przeciwko Włochom było bardziej zróżnicowane: koledzy z drużyny Emmy Fillion wygrali pierwszego seta, ale zabrakło im drugiego seta. Po raz pierwszy w rozgrywkach, Bleues spotykają się z karami, gdy są ustawiani do szachów 4-6: „To był nasz pierwszy rzut karny w rozgrywkach, to wcale nie jest: przechwycenie, słupek. Brakowało nam trochę pewności siebie i miałem trudności z kontynuacją po przegranej drugiego seta” – mówi Emma Fusion.

Dla podopiecznych Mikaela Ellisa ogłoszono cel: przejść eliminacje i awansować do ćwierćfinału. Zawody rozpoczęły się dobrze od dwóch zwycięstw nad Włochami i Portugalią. Dwa mniej więcej podobne scenariusze, w których The Blues przegrywają pierwszego seta i wygrywają drugiego. Zwycięstwa rozgrywały się w rzutach karnych, ponieważ bramkarz Maxence Gallas pozwolił The Blues pomarzyć o kluczowej roli pod koniec pierwszego dnia: „W przeszłości i przy kilku okazjach rzuty karne drogo nas kosztowały. morale” – zachwyca się Nicolas Desponnet. Dziś ostatnie spotkanie grupy z Węgrami, gdzie grupa była wystarczająca do zapewnienia sobie awansu do kolejnej rundy.

READ  WTA Chicago – Clijsters, Pozytywni pomimo przegranej: „Czuję, że jestem na dobrej drodze”

Nawet jeśli mecz zaczął się dobrze po stronie francuskiej, kilka błędów, które Węgrzy bardzo dobrze wykorzystali, i trochę pecha osłabiły nadzieje Francji na awans w rozgrywkach: „To dla nas bardzo duże rozczarowanie, wypadliśmy z turnieju, nie osiągnęliśmy celu, ponieważ nie zagramy w ćwierćfinale. Gra toczy się o szczegóły, ale zabrakło nam intensywności lub jakości technicznej. Byli lepsi od nas we wszystkich obszarach, zasłużyli na to” – Mikael Ellis przyznaje.

Obie grupy wezmą udział w meczach klasyfikacyjnych w czwartek i piątek, mając nadzieję na zajęcie dziewiątego miejsca w tych rozgrywkach. Jeśli obie drużyny zajmą pierwsze lub drugie miejsce w tej nowej fazie grupowej, zagrają o miejsca 9-12. W przeciwnym razie będą walczyć o dolne miejsca w tabeli, grając o miejsca od 13 do 16. Wszystkie mecze rankingowe francuskich drużyn na EHF BeachHandball Euro 2023 transmitowane są na beIN SPORTS MAX 6.

Program (w czasie francuskim)

czwartek, 26 maja

Reprezentacja Francji mężczyzn

14:00: Rumunia – Francja

18:00: Grecja i Francja

Reprezentacja Francji kobiet

12:00: Francja – Słowacja

16:00: Francja – Polska