Orleans zakwalifikował się po dzwonku, Angers, Antibes i Vichy odpadli

Orleans, król pieniądza czasu. Jednak podopieczni Germaina Gastano wygrali ostatnie dwie minuty w całkowicie szalonym zakończeniu meczu na parkiecie Lille (89-90) dzięki super strzale na brzęczyk ich lidera, Jonathana Starcka! Jednak amerykańscy koledzy z drużyny mogli uniknąć całej tej presji, ponieważ w trzeciej kwarcie utrzymywali 14-punktową przewagę. Ale Lel, dzielny, nie abdykował. Na nieszczęście dla Bastiena Vautiera i jego przyjaciół, podpisali testament nazwany na cześć Jarreda Ogungbemi-Jacksona, autora 40-punktowej, 8/9 za łukiem i 41 ocen. Wyjątkowa linia statystyczna, która mocno ciąży na szali. Z drugiej strony Bastien Vautier i jego 23 punkty próbował przywrócić Lille, ale noc była zbyt krótka. Orlean wciąż żywił nadzieje na awans do elity.

Polaback był bardzo blisko znokautowania. Po intensywnym spotkaniu i szalonej końcówce meczu BBD wygrało u siebie z wynikiem 95 do 92. Antibes Sharks jednak na to nie zasłużyło, ale pierwsza kwarta okazała się fatalna dla kolegów Ludovica Negrobara. Z 10-punktowym deficytem w drugiej kwarcie, Sharks zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wrócić, a nawet odzyskać bolazaca w samą porę. Ale niestety dla nich Périgourdins wygrali bitwę nerwów, mimo że nikt nie drgnął na linii rzutów wolnych. Sukces Polzac zawdzięcza w dużej mierze swojemu kapitanowi Nickowi Moore’owi, autorowi 31 punktów i 80% skuteczności w rzutach za 3 punkty. Z kolei Szlachetny Bongo Kolo, któremu udało się podtrzymać nadzieję Antibes dzięki rzutowi za 3 punkty w ostatnich chwilach meczu, zakończył mecz jako najlepszy strzelec swojej drużyny z 18 punktami.

Ku przerażeniu Elana, kosz szampana załatwia sprawę

Ilan Chalon był zbyt silny dla Angersa (77-64). Jednak to EAB doskonale wszedł do gry, prowadząc w pierwszej kwarcie 24:13. Ten ostatni wrócił nawet do szatni w pierwszej połowie z przewagą 7 punktów. Jednak w drugiej połowie wszystko się zmieniło. Angers naśmiewał się z koszykówki. Strach przed wygraną? Jak najbardziej, zwłaszcza że nikt tak naprawdę nie może uwierzyć, że 10H Sezon zasadniczy, do którego zakwalifikował się dzięki zdobyciu Pucharu Liderów, a nie sezonowi, wyrządziłby Delphine St. Quentin wiele szkód. Ale wręcz przeciwnie, Chalonnais ulega przemianie. Koledzy z drużyny Antoine’a Eto’o odnaleźli koszykówkę w najlepszych czasach. podczas 3H kwartał, ten ostatni przyspieszył i spowodował 30 zabójstw na 16 Angevins. Jeśli chodzi o statystyki, Suprême Hannah ponownie był najlepszym strzelcem meczu z 18 punktami. Natomiast w Angers tylko Jonathan Augustin Ferrell i Rajon Kelly zdołali przekroczyć granicę 10 punktów (po 13). Symbol drużyny, która zachorowała w złym momencie.

W ostatnim meczu wieczoru Champagne Basket wykonał zadanie przeciwko Vichy Clermont. W zaciętym meczu od początku do końca Marniers zdołała w ostatnich chwilach u siebie pozbyć się pułapki Vichy (82-75). Sukces zorganizowany prywatnie przez Marquisa Jacksona ponownie na czas z 18 jednostkami. Po stronie JAVCM ludzie Guillaume’a Vizade’a mogą współczuć. W grze do świtu ostatniej kwarty ten ostatni prawie wywołał zdenerwowanie, dzięki znakomitemu Trayowi Boydowi, który po raz kolejny podkreślił, dlaczego został wybrany MVP sezonu zasadniczego. Ale niestety koszykówka to sport zespołowy. I w tym małym meczu Champenois był najsilniejszy w tym meczu 3, aby zakwalifikować się do następnej rundy.

Półfinałowe plakaty:

• Kosz Champagne Chalon Reims – Kosz Orleans Loire
  • Ilan Chalon – Boulazac Basket Dordogne

przez

26 maja 2023 o 12:05

Orleans, król pieniądza czasu. Jednak podopieczni Germaina Gastano wygrali ostatnie dwie minuty w całkowicie szalonym zakończeniu meczu na parkiecie Lille (89-90) dzięki super strzale na brzęczyk ich lidera, Jonathana Starcka! Jednak jego koledzy z drużyny z USA mogli uniknąć całego tego stresu, ponieważ…