Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PIŁKA NOŻNA / PORTUGALIA: Fernando Santos może zostać trenerem… Polski

opublikowany

Piłka nożna / PortugaliaFernando Santos mógłby zostać trenerem reprezentacji Polski

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) Cesare Koliza zasugerował w poniedziałkowym tweecie na Twitterze, że Fernando Santos, były trener reprezentacji Portugalii, ma przejąć kadrę narodową Polski.

Francja Agencja prasowa

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) Cesare Koliza zasugerował w poniedziałkowym tweecie na Twitterze, że Fernando Santos, były trener reprezentacji Portugalii, ma przejąć kadrę narodową Polski. „Do zobaczenia jutro na konferencji prasowej na Stadionie Narodowym” w Warszawie – napisał na Twitterze Cesare Koleza, dołączając swoje zdjęcie z uśmiechniętym Santosem.

Lider przesłał też dalej na tym samym portalu społecznościowym wiadomość ministra sportu Kamila Bortnyczuka, że ​​”Fernando Santos to trener z dobrym życiorysem…sukcesami…i doświadczeniem zawodowym z wielkimi gwiazdami”. Zastąpi nowego trenera Czesława Micniewicza, zwolnionego w zeszłym miesiącu po tym, jak poprowadził Orły do ​​1/8 finału mundialu w Katarze, gdzie odpadły (3:1) z Francją, która awansowała do finału mundialu. w przyszłości.

„Brak wizji pracy i przyszłości zespołu”

Polska zajęła drugie miejsce w grupie, za broniącą tytułu Argentyną (zwycięzca 2:0), po pokonaniu Arabii Saudyjskiej (2:0) i remisie z Meksykiem (0:0). Bardzo krytykowana przez prasę w jego kraju za lepszy styl obrony Polski podczas turnieju, Michniewicz została wyróżniona przez PZPN za „brak wizji co do wyników drużyny i jej przyszłości”.

Fernando Santos prowadził reprezentację Portugalii od 2014 roku aż do swojej rezygnacji w zeszłym miesiącu po szokującej porażce 1:0 w ćwierćfinale mistrzostw świata z Marokiem. Dał Portugalii pierwszy ważny tytuł, koronując mistrzów Europy w 2016 roku we Francji, a następnie wygrał u siebie Ligę Narodów 2019.

Jednak jego kadencja została również zakłócona przez nokauty na Mistrzostwach Świata 2018 i Euro 2020.

(Francja Agencja prasowa)

READ  Dlaczego Kate Middleton nie weźmie udziału w posągu Lady Diany, który został odsłonięty w czwartek?