Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwszy europejski SPAC poświęcony sektorowi rozrywki i rekreacji przybywa do Paryża

W Paryżu wylądował pierwszy „SPAC” (Special Purpose Acquisition Company) poświęcony branży rozrywkowo-rekreacyjnej. SPAC, I2PO, przy wsparciu trzech wielkich nazwisk, pozyska 250 mln euro (potencjalnie do 300 mln euro w przypadku pełnego skorzystania z klauzuli przedłużenia) w ramach oferty skierowanej do inwestorów kwalifikowanych, co oznacza włączenie go do pionu profesjonalnego na regulowanym rynku Euronext Paris.

Za tym projektem stoją Iris Knobloch (była prezes WarnerMedia France), rodzina Pinault (za pośrednictwem Artémis Holding) oraz Combat Holding (założony i zarządzany przez Matthieu Pigasse), którego celem jest wykorzystanie okazji inwestycyjnej w atrakcyjnym sektorze rozrywki. Działania o silnym potencjale rozwoju i wzrostu. W związku z tym międzynarodowa wiedza sektorowa i operacyjna Iris Knobloch, uznana zdolność Artémis do rozwijania uznanych na całym świecie marek i tworzenia długoterminowej wartości, a także niezrównane osiągnięcia w zakresie fuzji i przejęć PSPC i Combat Holding, oferują unikalną mieszankę talentów. wspierać mistrzów Europy z powodzeniem w tym sektorze w ich podboju, aby przewodzić światu”.

W ramach tej transakcji I2PO oferuje 25 milionów jednostek (zawarte umarzalne akcje uprzywilejowane z gwarancją subskrypcji umarzanych akcji zwykłych firmy) za jednostkową cenę subskrypcji 10 euro za jednostkę, liczba ta może wzrosnąć do 30 milionów jednostek w przypadku pełnego wykonania klauzuli przedłużenia. Oferta będzie zarezerwowana wyłącznie dla inwestorów kwalifikowanych we Francji i za granicą. Każda jednostka składa się z określonej, podlegającej wykupowi akcji uprzywilejowanej oraz podlegającego wykupowi zwykłego memorandum ofertowego („BSAR”, stanowiące łącznie „Jednostkę”). Trzy obligacje BSAR dają prawo do subskrypcji jednej nowej akcji zwykłej I2PO po cenie wykonania 11,50 euro. BSAR będzie można wykonać od dnia zakończenia połączenia jednostek gospodarczych.

Akcje Uprzywilejowane I2PO oraz Akcje BSAR będą przedmiotem wniosku o dopuszczenie do obrotu w profesjonalnym dziale rynku regulowanego na Euronext Paris i będą przedmiotem oddzielnego obrotu w ramach dwóch linii list określonych odpowiednio przez Mnemonics I2PO i I2POW. Program rozpoczyna się dzisiaj i ma zakończyć się 16 lipca 2021 r. o godzinie 12:00 (CET).

READ  Gala amfAR: Sharon Stone przybywa ze swoim najstarszym synem na najważniejszą imprezę festiwalu filmowego w Cannes

Iris Knobloch, Prezes i Dyrektor Generalny I2PO, będzie wspierana w swojej misji przez Katherine Powell (Global Head of Hosting and Experience w AirBnB) oraz Matthiasa Döpfnera (Prezesa i Dyrektora Generalnego, Axel Springer) jako doradców strategicznych i będzie mogła liczyć na kompetencje członków Zarządu, W skład którego wchodzi 8 dyrektorów, w tym: „Założyciele: Iris Knobloch i Artemis – reprezentowani przez dwóch dyrektorów: François-Henri Pinault i Albana Gregita – oraz Combat Holding”. 4 niezależnych członków: Mercedes Era (CEO Havas, współzałożyciel i prezes BETC); Patricia Willie Crochel (Prezes Coqual); Fleur Pelerin (dyrektor generalny Korelya Capital, były minister kultury i cyfryzacji); Carlo de Asaro Biondo (EVP Telecom Italia i CEO Noovle).