Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze urodziny królowej Elżbiety bez męża

Opublikowano w środę, 21 kwietnia 2021 r., O godzinie 4:13.

Elżbieta II obchodzi w środę 95. urodziny, cztery dni po pochowaniu męża, księcia Filipa, który wiernie wspiera ją od 73 lat.

To byłyby jej pierwsze urodziny bez jej urodzin, które określiła jako „siłę” i „wsparcie” od ich małżeństwa w listopadzie 1947 r. I koronacji w czerwcu 1953 r. To wydarzenie przypada w środku żałoby po rodzinie królewskiej, która może spowodować „ odwołanie dowolnego wydarzenia publicznego związanego z tą okazją. Okazja jest jak opublikowanie oficjalnego zdjęcia.

Książę Edynburga Filip zmarł „spokojnie” 9 kwietnia w zamku Windsor w wieku 99 lat. Elżbieta II, która miała czworo dzieci (Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda), zadzwoniła do niego w sobotę na pogrzeb zorganizowany w małej grupie z powodu pandemii koronawirusa.

Żywe zdjęcie ceremonii, królowa siedziała samotnie na ławce w kościele, z twarzą zakrytą czarną maską, aby chronić się przed wirusem.

Okres żałoby kończy się w piątek, a królowa wznowi swoje oficjalne zobowiązania.

„To (ta śmierć) zniszczy ją osobiście, ale nie sądzę, by śmierć księcia Edynburga miała wpływ na jej biznes” – zauważył redaktor Majesty Magazine Joe Little. – Jest królowa publiczna i królowa prywatna, która jest dobra w dzieleniu – powiedział.

– Bez parady –

Elżbieta II jest teraz sama w obliczu kryzysów wstrząsających rodziną królewską, takich jak niedawne oskarżenia o rasizm jej wnuka Harry’ego i jego żony Megan ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkają.

Pogrzeb jego dziadka był dla księcia Harry’ego okazją do powrotu do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od czasu przejścia na emeryturę z rodziny królewskiej.

Jeśli urodziny królowej przypadają na 21 kwietnia, tradycyjnie obchodzone są w czerwcu wielką paradą wojskową w centrum Londynu, zwaną „Color Salute”, która gromadzi setki żołnierzy i tysiące widzów.

READ  1 milion euro w czasie na FDJ.fr

Początki tej uroczystości sięgają przygotowań do wojny, kiedy podnoszone są wszystkie flagi, aby żołnierze byli rozpoznawani w zgiełku walk.

Pałac Buckingham ogłosił w zeszłym miesiącu, że z powodu pandemii impreza została odwołana drugi rok z rzędu.

W zeszłym roku ceremonię zastąpiło mniejsze wydarzenie w zamku Windsor, do którego Elżbieta II wślizgnęła się od marca 2020 roku, podczas pierwszej rezerwacji.

Od tego czasu ponad 127 000 osób zmarło w ciągu 28 dni od wykonania testów na obecność wirusa Covid-19, co czyni Wielką Brytanię najbardziej pogrążonym w żałobie krajem w Europie.