Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze referencje ujawniają ciemną stronę Apple

Inicjatywa #AppleToo została uruchomiona w zeszłym tygodniu przez garstkę obecnych i byłych pracowników Apple i już zaczęła zdobywać pierwsze certyfikaty. Są obojętni na giganta z Cupertino.

#AppleToo daje głos pracownikom Apple, którzy padli ofiarą nękania lub niewłaściwego zachowania w firmie

#AppleToo daje głos pracownikom Apple, którzy padli ofiarą nękania lub niewłaściwego zachowania w firmie // Źródło: VASANTH / Unsplash

500. To liczba referencji, które urzędnicy #AppleToo ogłosili, że zebrali na dzień 27 sierpnia, tj. Kilka dni po uruchomieniu inicjatywy na początku zeszłego tygodnia. Przypominam, że to powiązanie hashtagowe, Jest też tematem całej witryny, ma na celu dać głos pracownikomJabłko Bycie ofiarą nękania lub niewłaściwego zachowania w miejscu pracy. Sposób na ominięcie legendarnej kultury tajności Apple, o której niewiele wiadomo na temat przepuszczania wewnętrznych problemów.

W każdym razie wiemy, że referencje zebrane przez #AppleToo zostaną opublikowane. Drogi Scarlett, inżynier bezpieczeństwa Apple i charakter ruchu zauważył jednak, że nie będą one udostępniane od razu, ale w partiach po pięć” Ponieważ emocjonalny wpływ ich czytania jest ciężki „” – wyjaśniła. Pięć pierwszych relacji zostało już ogłoszonych.

Nękanie, dyskryminacja, brak wsparcia lub ochrony… Apple jest pod ostrzałem krytyki

Jak wspomniano Engadżet, pierwsze dwa wspólne zeznania dotyczące molestowania seksualnego w rodzinie. Jedna z nich dotyczyła pracowniczki, która doświadczyła nadużycia władzy przez swojego przełożonego. Ta pracownica została później zwolniona z rozmowy kwalifikacyjnej po tym, jak zespół zatrudniający uświadomił sobie jej tożsamość, zgodnie z jej zeznaniami.

Inna historia pochodzi od czarnoskórego sprzedawcy w Apple Store, który próbował przekonać swoich menedżerów, by zrobili coś z rasizmem i mikroagresją w swoim miejscu pracy, ale bezskutecznie. Również w sklepie Apple sprzedawczyni zaświadcza, że ​​padła ofiarą nadużycia ze strony klienta i że nie otrzymała żadnego wsparcia od swojego kierownictwa.

Brak wsparcia pracowników Apple jest tematem, który wydaje się być dość regularnie poruszany w tych wczesnych referencjach. Jednak na koncie #AppleToo na Twitterze liderzy ruchu wyjaśnili, że przyczyną dyskryminacji jest 75% udostępnianych historii, a 50% zeznań dotyczy przypadków dyskryminacji ze względu na płeć, odwetu wewnętrznego, a nawet zaniechanych działań HR. Wreszcie dowiedzieliśmy się, że jedna trzecia zeznań pracowników dotyczy przypadków nękania lub agresji, często o charakterze seksualnym, a jedna czwarta tych relacji dotyczy rasizmu lub zdolności (nieprzychylnego traktowania osób niepełnosprawnych) w Apple.

75% otrzymanych przez nas historii dotyczyło jakiejś formy dyskryminacji, a prawie połowa zawierała doniesienia o dyskryminacji ze względu na płeć, odwet i odrzucone raporty HR. 1/4 oznacza rasizm lub zdolności. Ponad jedna trzecia z nich była molestowaniem lub napaścią, w większości na tle seksualnym.

– Pracownicy Apple #AppleToo (@AppleLaborers) 30 sierpnia 2021

Ze swojej strony droga Scarlett uważa, że ​​nadszedł czas, aby Apple było” brać odpowiedzialność Ponieważ środki podjęte wewnętrznie nie wystarczą. ” Ludzie chcą być wysłuchani. I nie czują, że Apple ich słyszy ”, podkreśla.

READ  Uważaj na WhatsApp Rose: aktualizacja to wirus kontrolujący Twój telefon

Apple ze swojej strony odpowiedziało na pojawienie się ruchu #AppleToo w komunikacie prasowym udostępnionym w zeszłym tygodniu. Wtedy firma wyjaśniła, że ​​to trwa Wszystkie obawy bardzo poważnie “znaczenie” Dokładne dochodzenie w przypadku zgłoszenia skargi.” „Z szacunku dla prywatności zaangażowanych osób nie omawiamy konkretnych kwestii dotyczących personelu”.Z drugiej strony Apple.