Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piękno tej sceny oszołomiło zespół Curiosity

Nigdy nie męczy nas widok Marsa. Tysiące kilometrów wytrwałości rydwan Curiosity wysłał ekipie opiekującej się nim na Ziemi cudowną „pocztówkę”. Byli zdumieni pięknem tego krajobrazu.

Będziesz również zainteresowany

Pod koniec każdej serii „ekspedycji” jego zespół wyruszał na Ziemię, Curiosity (już 9 lat na Ziemi na MarsieSkorzystaj z okazji, aby odpocząć i zrobić kilka zdjęć otaczającego krajobrazu.

Tym razem powiedz NASACzłonkowie zespołu byli bardzo zaskoczeni zdjęciami zrobionymi w basie Precyzja Przez kamery nawigacyjne (NavCam), za pomocą których postanowiono ponownie nacisnąć spust migawki, tym razem tworząc serię z dużą dokładnością.

Oto wynik po połączeniu obu zdjęć i wykonaniu niektórych retuszu: fantastyczna panorama Czerwonej Planety.

Kolorowa pocztówka przedstawiająca krajobraz przecinany przez Ciekawość

Zdjęcia zostały wykonane niedawno (16 listopada na Ziemi, w dniu Marsa 3299 dla łazika) wychodni, w której obecnie znajduje się Curiosity, wciąż na zboczach Góry Sharp. Góra, która wznosi się na 5500 metrów, jest pokazana trochę po prawej stronie obrazu. Na lewo od łazika odkrywamy płaskorzeźbę baptysty Rafaela Navarro na cześć członka Laboratorium Napędów Odrzutowych.

W oddali, na horyzoncie ponad 30 kilometrów łazika, rozciągającego się ogromnie Ściana Skały mają około 2300 metrów wysokości. Jest to krawędź ogromnego krateru, w którym Curiosity wylądował 9 lat temu, krateru Gale (155 km średnicy). Bliżej, między 400 a 800 metrów od oczu Curiosity, niesamowitych wzgórz, które wyrzeźbiła? sloty Marsjanie kompleksu” sobole Forvey”.

Jeśli chodzi o kolory, które pokrywają te dwa obrazy razem, a oryginał jest czarno-biały, nie odzwierciedlają one tego, co widzimy na własne oczy. jasność który otacza niebo dwa razy dziennie na Marsie. Pierwsza część, lewa część obrazu, pokazuje poranną atmosferę w odcieniach pomarańczy, natomiast druga część, w odcieniach niebieskiego, pokazuje prawą, późne popołudnie.

W tym samym kontekście geologicznym nowy Dział Ciekawości Fotografia, w tym różne elementy układanki, zostały właśnie dostarczone do centrali misji. Wielu entuzjastów eksploracji kosmosu podzieliło się już swoją pracą.

Ciekawość wypełnia nasze oczy tą cudowną panoramą Marsa

Ten artykuł został opublikowany przez Xavier Demersmann Opublikowano 5 marca 2020 r.

To zdecydowanie najlepsze zdjęcie powierzchni Marsa, jakie kiedykolwiek zrobiono: 1,8 miliarda piksel Krajobraz na Marsie. Nie uwierzysz własnym oczom! Odwiedź Mount Sharp i Gale Crater tak, jakbyś był tam w towarzystwie Curiosity.

READ  Mapa Francji dotycząca koronawirusa: Szpitale nasycone według regionu

„Uczta dla oczu”. W ten sposób badacz misji, Ashwin Vasavada, opisuje tę wspaniałą panoramę Marsa, którą stworzył ciekawość łazik. Superlatywów nie brakuje: 1,8 miliarda pikseli składa się na ten mural wykonany między 24 a 1 listopadaOn jest Grudzień 2019. Cierpliwie zebrano blisko 1200 zdjęć. Wszyscy zostali zabrani z kit Jednotonowy łazik jest w tych dniach między południem a 14:00 (czasu marsjańskiego), bo„Gwarancja równomiernego oświetlenia”, NASA identyfikuje się w pliku Komunikat prasowy. „Podczas gdy wielu z naszego zespołu było w domu, delektując się indykiem [Thanksgiving, NDLR]Ciekawość stworzyła tę ucztę dla oczu, Komentarze o świecie JPL.

Powiększaj i pomniejszaj ten wspaniały panoramiczny widok Marsa uchwycony przez łazik Curiosity. © NASA, JPL-Caltech, MSSS

Zanurz się w krajobrazach Marsa

Ta panorama 360 stopni to całkowity sukces, arcydzieło, które otwiera się przed Tobą drzwi Do ekscytującego zanurzenia się w krajobrazie Marsa. Doświadczenie jest jeszcze silniejsze, jeśli możesz je odkryć w filmie 360 ​​z rozszerzeniem zestaw słuchawkowy do wirtualnej rzeczywistości gdzie wstawiasz plik inteligentny telefon (Typ przeglądarka google Cardboard) lub w inny sposób, przeglądając go w powiększonej wersji w wysokiej rozdzielczości. Tak czy inaczej, jest fajnie: spróbuj, nie uwierzysz własnym oczom! Cudowne i dziwne. Tutaj zostajesz przeniesiony do świata bardziej suchego i zimniejszego niż Ziemia. Wokół ciebie, jak okiem sięgnąć, rozciąga się opustoszała kraina porzucona przez wodę miliardy lat temu.

Miejsce, z którego wykonano wszystkie te zdjęcia, zwane „Glenn Toridon”, znajduje się na zboczach Mount Sharp. skały osadowe Który szczyt na 5500 mw centrum krateru Gale. Rozciągnięty tutaj, u stóp ciekawości jezioro 3,6 miliarda lat temu.

Panorama Marsa autorstwa Curiosity z komentarzem Ashwina Vasavady (w języku angielskim). © NASA, JPL-Caltech, MSSS

Góry widoczne w oddali to północne mury obronne dziura burzowa Jego średnica wynosi 150 km. Jeśli przyjrzysz się uważnie, przesuwając się w lewo, zobaczysz mały krater Slangpos (o średnicy 4,8 km). Zdjęcia zapierają dech w piersiach.

READ  Korelacja ilości cząstek plastiku w stolcu

Znajdź wersję wideo 360 stopni Tutaj.

Marzec: Zapierająca dech w piersiach panorama 360 stopni wokół Curiosity

Podmiot Remy Decor Opublikowano 5 września 2016

Dwie niesamowite panoramy skomponowane ze zdjęć zrobionych przez Curiosity podczas różnych etapów jego drogi prowadzącej na Mount Sharp. Praktycznie dwa różne krajobrazy, które możesz odkrywać w wolnym czasie.

Cztery lata, dni lub dni po przybyciu na Marsa, w kraterze Gale, Curiosity wykonał nowy panoramiczny widok na swoje otoczenie. Poniższy film, który zbiera 130 zdjęć zrobionych kamerą masztową (MastCam) interaktywne. Odkrywamy krajobrazy, które przemierzał statek przez całe lato 2016 roku (na ziemi), w drodze do pierwszego. zbocza wzgórz Mount Sharp (5500 metrów), której wspinaczka jest głównym celem jego misji, która rozpoczęła się w 2012 roku.

Ziemia jest dnem starożytnego jeziora. Woda zniknęła miliardy lat temu, pozostawiając osady suchego błota. napiwek i stoły które go otaczają, zwane Murray Potts, niektóre rozciągające się na ponad 60 metrów szerokości i do 15 metrów wysokości (wspólne przez Emily Lakdawala). Artykuły Obrazy przetworzone przez Thomasa Appéré i Seána Dorana, gdzie A astronauta dodane do wagi). Składają się z piaskowiecI piasek przyniesiony przez wiatr, który… skamieniałość.

Panoramiczny widok 360° 130 zdjęć wykonanych przez Curiosity 5 sierpnia 2016 r. (SOL 1.421) w sektorze Murray Butts, w kierunku pierwszych grzbietów Mount Sharp. © NASA, JPL-Caltech, MSSS

———

Wstępny artykuł został opublikowany 06.05.2014 o godzinie 11:32

zatrudnienie Rzecz Komunikuj się, NASA wie, jak to zrobić. Aby uzyskać publiczne poparcie dla finansowania swoich programów, a nawet sprawić, że będą marzyć, NASA nie waha się ogłosić i łatwo uzyskać dostęp do większości odtajnionych danych dotyczących jej programów. misje kosmiczne. Wynik, jeśli zostanie przejęty przez sektor prywatny w celu świadczenia usług komercyjnych (Prognoza pogody Na przykład, wielu hobbystów znajduje tam swoje konta. To, co interesuje ich bardziej niż cokolwiek, to zdjęcia.

ten NASA Dobrze to rozumiałem. Regularnie sugeruje im udział w eksperymentach naukowych lub eksperymentach spisowych. Wykorzystuje tę społeczność entuzjastów niedrogo, jakby datując powierzchnie planet poprzez obliczanie kraterów, do lokalizowania i obserwowania obiektów na niebie. Ciężka praca, jeśli nie podoba się naukowcom, cieszy najbardziej entuzjastycznych z nas.

READ  Najbardziej niebezpieczne pozycje seksualne na penisie!

W przypadku Marsa strategia polega na umieszczeniu w sieci prawie wszystkich surowych obrazów uzyskanych przez sondy krążące wokół niego Mars Albo wędrujące wózki, które bawią się na jego dachu. Obrazom tym często towarzyszą informacje potrzebne do ich pokolorowania, przekształcenia w obrazy anaglifowe lub połączenia w obrazy panoramiczne. Pamiętamy, że to amator, Bard Canning, wyreżyserował filmciekawość lądowania o wysokiej jakości. Udało mu się położyć kres zdjęciom wykonanym przez sondę podczas lądowania na Marsie 6 sierpnia 2012 roku, aby uczynić z niego świetny film, który sama NASA wykorzystuje w swojej komunikacji. Znajdują tam swoje relacje nawet wspólnoty eufologów i wszelkiego rodzaju teoretyków spiskowych. Dlatego zdecydowanie preferowane jest poszukiwanie dowodów na istnienie inteligentnej pozaziemskiej formy życia!

Zdjęcia naukowe NASA są dostępne dla wszystkich

Dziś pojawia się kolejny hobbysta. Andrzej Bodrow, fotograf zebrał około 140 zdjęć wykonanych przez Curiosity tego samego dnia, aby uzyskać oszałamiającą panoramę wokół łazika, którą opisuje ten artykuł. Te zdjęcia zostały pobrane 27 kwietnia 2014 r. (Earth 610) przez kamerę Mastcam na maszcie łazika.

Wynik jest wart czekania. Rozdzielczość jest tak dobra, że ​​można zobaczyć wiele szczegółów pliku geologia z ziemi jak smyczki, Ten guzy Skały i inne głazy wszelkich kształtów, niektóre są okrągłe! a Oko Ćwicz, aż zauważysz różne stany osadzanie.

Co do Curiosity, to znajduje się w pobliżu płyty z piaskowca o nazwie Wendjana i skąd pochodzi? wykop trzeci otwór. Wreszcie łazik wygląda zaskakująco czysto, ledwo pokryty kurzem, a żaden sprzęt ani system nie wydaje się być uszkodzony. Tylko fałszywa notatka i Ciekawość koła. Był noszony bardziej niż oczekiwano, ale nie wydaje się, aby jego stan pogorszył się od czasu odkrycia pierwszych dziur w grudniu 2013 roku.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?