Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Perseidy.  Oczekuje się, że na godzinę będzie od 50 do 200 kolorowych meteorów: co musisz wiedzieć

Perseidy. Oczekuje się, że na godzinę będzie od 50 do 200 kolorowych meteorów: co musisz wiedzieć

W szczycie nocnych Perseidów, w nocy z 12 na 13 sierpnia 2022 r., można zaobserwować do 200 meteorów na godzinę. (© ilustracja / Adobestock)

mogą czerwony, niebieski lub zielony. Kręcą się blisko 58 km/s. Są to wysokie gwiazdy Perseidów, zjawisko, które występuje tylko raz w roku. W tym roku rozpoczął się 17 lipca i ma potrwać do 24 sierpnia.

Ale szczyt, czas, w którym będzie największy czas, zmniejszy się Piątek noc 12 do soboty 13 sierpnia. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym pięknym wyświetlaczu, który obiecuje nas zachwycić.

Les Perseides, c’est quoi?

„W rzeczywistości u podstawy znajduje się kometa Swift-Tuttle” – wyjaśnia Gilles Dawidowicz, wiceprezes Towarzystwa Astronomicznego we Francji i szef Planetary Science Committee.

„Przechodzi raz na 133 lata przed Ziemią. Ostatni raz był w 1992. To, co nas tutaj interesuje, to cały pył, który oddziela się od niego podczas podróży. Ten rój jest również nazywany torusem” – definiuje wiceprezydent.

Ten pył, którego wielkość waha się od wielkości ziarenka piasku do ziarenka mąki, mijaj nas co roku.

„Kiedy wpadają w naszą atmosferę z prędkością 58 km na sekundę, spalają się, pozostawiając ślad. W zależności od ich składu kolor może się różnić”.

Jak nie przegapić meteoru?

Wiedząc, że ścieżka pozostawiona przez meteor pozostaje widoczna przez maksymalnie 1 sekundę, jest Nie da się ich wszystkich zobaczyć.

Filmy: Obecnie w Actu

Księżyc może być problemem, ale nie będzie widoczny przez całą noc. Jeśli daje dużo światła, możesz ustawić się tak, aby był schowany na przykład za drzewem.

Jill DawidowiczWiceprezes Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego i Przewodniczący Komitetu Planetarnego

Z drugiej strony można zmaksymalizować szanse na polubienie, stosując się do tych kilku wskazówek:

  • Ustaw się z dala od wszelkich zanieczyszczeń świetlnych.
  • Daj swoim oczom czas na przyzwyczajenie się do ciemności.
  • Staraj się nie wpatrywać zbytnio w księżyc w pełni, źródło światła.
  • Spójrz na północny wschód.
READ  Android jest pełen nowych funkcji, bez konieczności przechodzenia przez Androida 14

Ile możemy zobaczyć?

może wzrosnąć do 200 meteorów w godzinęAle jest „bardzo zmienna” – zapewnia Gil Dawidowicz.

Na ten temat Francuskie Towarzystwo Astronomiczne zaprasza do udziału w badaniach naukowych poprzez policzenie liczby gwiazd, które zobaczysz. W tym celu oferuje protokół Aby być dobrze zorientowanym w tym, czym są Perseidy, wypełnij a formularz internetowy z twoimi komentarzami. do swoich notatników!

Dlaczego jest tak popularny?

Jest to popularne zjawisko, ponieważ w sierpniu panują idealne warunki do obserwacji nieba. „Nie jest zimno, ludzie są na wakacjach, więc mogą oglądać…”

I mały, nie bez znaczenia szczegół: „W przeciwieństwie do niektórych wydarzeń kosmicznych, Perseidy nie potrzebują żadnego instrumentu, aby je zobaczyć”, określa przewodniczący Komitetu Nauk Planetarnych.

To spotkanie z ludźmi, wszystkimi, aby ułatwić astronomię. To bardzo dobry czas na filozofowanie wobec ogromu wszechświata.

Czy możemy je zobaczyć co roku?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak: rój Perseidów składa się z miliardów kawałków pyłu.

„Jak wszystko, pewnego dnia zniknie, ale na ludzkim poziomie jest to nadal bardzo dalekie od naszego zainteresowania”.

Persowie byli tam przed nami i będą po nas.

Czy deszcz meteorytów ma jakieś minusy?

Mamy prawo zadać pytanie. Tak jak fajerwerki zanieczyszczają i są drogie, co jest minusem deszczów meteorów, takich jak Perseidy?

– Wcale nic – odparł Gil Dawidowicz.

Tym razem nie trzeba myśleć o konsekwencjach. Możemy tylko pozwolić temu magicznemu spektaklowi odpłynąć, tak blisko, a jednocześnie tak daleko.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny? Wiedz, że możesz śledzić Actu w kosmosie Aktualności . Wystarczy jedno kliknięcie, a po rejestracji znajdziesz wszystkie wiadomości o swoich ulubionych miastach i markach.