Paris Saint-Germain pokonuje Milan i znów znajduje uśmiech

Trzeba było naprawić sytuację po klęsce nad brzegiem Tyne. Po porażce (1:4) z Newcastle na hałaśliwym St James’ Park 4 października Paris Saint-Germain wiedział, że dwa mecze z Milanem będą kluczowe dla ich przyszłości w Lidze Mistrzów. A „punkt zwrotny”Według słów trenera Luisa Enrique.

Jeżeli dana osoba powtórzy to bezskutecznie na konferencji prasowej „Nic nie zostanie ustalone przed ostatnim dniem [des phases de groupe, le 13 décembre] O kwalifikacjach »Przyznał jednak, że wspomniane spotkania wydawały się „Pojedynek z podwójnym nokautem”.

W środę, 25 października, na stadionie Parc des Princes drużyna Paris Saint-Germain dobrze rozpoczęła pierwszą rundę, zadając Rossonerim czwartą – i jedyną – porażkę w swojej historii z francuskim klubem w siedemnastu spotkaniach w lidze. najbardziej prestiżowych europejskich konkursów. Wynik końcowy: 3-0. Było jeszcze piękniej, wspominał spiker stadionu, ponieważ Paryż nigdy nie pokonał Milanu.

Przeczytaj także: Przeżyj jeszcze raz zwycięstwo Paris Saint-Germain nad AC Milan w Lidze Mistrzów

Luis Enrique przyznaje jednak, że pierwsze dwadzieścia minut meczu nie było dobre. Trzeba było poczekać, aż Kylian Mbappe spróbuje szczęścia zza pola karnego i otrzyma pierwszą szansę w meczu. Próba nie stwarzała większego zagrożenia dla bramkarza Milanu Mike’a Maignana, ale miała tę zaletę, że obudziła żołnierzy. Mbappe otworzył wynik w 32. minucie, a asystował mu Warren Zaire Emery.H minuta.

Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Warren Zaire Emery, wczesne zjawisko w Paris Saint-Germain

Zdaniem paryskiego trenera, gdy wrócili z szatni, jego grupa nie była już taka sama. Od 48H W 80. minucie Ousmane Dembélé zdobył gola niskim strzałem z lewej strony. Po interwencji sędziego wideo bramka została całkowicie anulowana po błędzie Manuela Ugarte na Younisie Musie na początku meczu.

READ  Wojna na Ukrainie | Wyczerpująca podróż do Polski pieszo

Parc de Prince nie musiał długo czekać na ponowną radość, gdyż kilka minut później Randall Kolo Mwani wykorzystał strzał Dembélé, który został słabo zablokowany przez Mike’a Maigne’a, i podwoił wynik (53).H). W 89HW 8. minucie punkt dzięki pomocy Zaire’a Emery’ego zdobył południowokoreański Kang In Lee.

„Standard pod względem atmosfery”

Luis Enrique jest o tym przekonany: „Gra u siebie naprawdę pozwoliła nam awansować”. Jeśli jego ludzie znów odnaleźli uśmiech na twarzy, Parc des Princes odnalazł swój głos: Auteuil Corner, który został zamknięty w sobotę przed powitaniem Ligue 1 w Strasburgu, po nałożeniu kary za homofobiczne śpiewy podczas klasycznego meczu mistrzostw Francji przeciwko Olympique Marsylia pod koniec września.

Masz 50,26% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.