Paris Saint-Germain pokonało Kiel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Paris Saint-Germain wygrało w Kilonii (31-27) w środowy wieczór w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, dając tym samym szósty awans do Final Four (17-18 czerwca w Kolonii, Niemcy).

Paryżanie, którzy walczą o swój pierwszy europejski tytuł (finał 2017), w przyszłym tygodniu zmierzą się z niemieckim klubem w rewanżu.

W środę na Wunderino Arenie w Kilonii zawodnicy Raula Gonzaleza mogli liczyć na znakomitego Jannicka Greena. Duński bramkarz zanotował 12 interwencji i stanął przeciwko swojemu rodakowi Niklasowi Landenowi (także 12 interwencji) w meczu z Kilonią.

Dzięki hiszpańskiemu skrzydłowemu Ferranowi Solowi (sześć bramek) Paris Saint-Germain na początku drugiej połowy awansowało trzema bramkami (16-13, 38), a Kiel ograniczyła czasowe wykluczenia. Podopieczni Philippe’a Gechy utrzymali się w grze dzięki obronie Landina i golom Sandera Sagosina (dziewięć).

Brandy, sześć goli, tak jak Kristopanes i Sully

Ale Paryż nie stracił wątku, gdy Kiel wrócił do par (20-20, 45) i od razu wznowił marsz do przodu (22-20, 47). Czerwona kartka Dainisa Kristopansa za trzecią tymczasową dyskwalifikację pięć minut po zakończeniu spotkania nie przeszkadzała już paryskiej machinie.