Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Paris Saint-Germain, Manchester City, Real Madryt i Chelsea: Paryż są w bardzo dobrym towarzystwie

Paris Saint-Germain, Manchester City, Real Madryt i Chelsea: Paryż są w bardzo dobrym towarzystwie

Są tylko czterema, którzy przeżyli grę rzezi pod koniec niekończącego się sezonu, bez publiczności, ale nie bez bolesnego miejsca. Paris Saint-Germain, Manchester City, Chelsea i Real Madryt tworzą dość wierny obraz dzisiejszej piłki nożnej z dwoma przedstawicielami Nowego Świata, a mianowicie Paris and City, najbardziej prestiżowym ambasadorem historycznym Realu Madryt i klubem, który zapewnia idealne spotkanie punkt między dwoma zespołami. Dwa, Chelsea.

W przeciwieństwie do 2019 r. (Tottenham, Ajax Amsterdam) i 2020 r. (Lyon, Lipsk), gdzie porządek rzeczy został zachwiany przez mniej uzbrojone kluby, które siały spustoszenie, 2021 oferuje bardziej przewidywalną hierarchię, nawet jeśli Bayern, Barcelona czy Juventus również. Nie tam. Oczywiście dwóch półfinalistów nigdy nie wygrało Ligi Mistrzów, ale Paryż i Manchester City, które mają miliony i tytuły krajowe, zyskały legitymację i ambicje, aby dołączyć do największych europejskich klubów.

Phil Foden i Pep Guardiola

Kredyt: Getty Images

Liga Mistrzów

Był prawdziwy, byłby Bayern: Jay, „maszyna” została ożywiona

godzinę temu

Dynamiczny Paryż

Ich konfrontacja uosabia ewolucję gry wspieraną przez niekończące się i rządowe fundusze dla suwerennych inwestorów. Mecz Paryż-Manchester to także Katar i Abu Zabi. O ukoronowaniu Europy marzy o dwóch krajach więcej niż ktokolwiek inny. Anomalia, w świetle milionów połykanych przez lata, nie została znaleziona w połowie, ale raczej, że żaden z nich nie znajduje się na liście C1.

„Paryż w naturalny sposób stanie się faworytem Ligi Mistrzów”.

Dopiero po raz drugi w swojej historii, a pierwszy z Guardiolą, obywatele po raz drugi z rzędu dołączają do czterech ostatnich, do których dotarł Paryż, który dotarł do finału w zeszłym roku. To nie jedyny powód, dla którego Paris Saint-Germain jest faworytem w tej podwójnej rozgrywce. Ścieżka paryżan (FC Barcelona, ​​a zwłaszcza Bayern Monachium), ich pokaz na Camp Nou, ich mistrzostwo w starciu z ustępującym mistrzem w Parc des Princes i lśniąca forma duetu Neymar-Mbappe nadają klubowi dynamikę wzrostu. . Wygląda na to, że wreszcie nadszedł czas. Nic nie będzie łatwe w starciu z City i Guardiola, ale DNA obywateli, zespół posiadania i brak intensywnej inspiracji przeciwko Dortmundowi, idzie jak rękawiczka dla PSG, tak jak robi to w transferze.

Znasz prawdę tej piosenki

Wystarczająco dużo, aby Paryż stał się absolutnym faworytem na płaskowyżu? Wtedy głowa jest krótka. Ponieważ nigdy nie powinieneś mieć prawdziwego pochówku. Nawet podczas kiepskiego sezonu, kiedy Zinedine Zidane przechodzi w pobliżu Sakali, Merengues tam są. Jak zwykle. Z większym doświadczeniem niż ktokolwiek inny, z kierownictwem (Ramos, Varane, Kroos, Casemiro, Benzema), którzy wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, jak dotrzeć do końca. Prawdziwy jest naturalnym kandydatem na początek przygody.

Na pół to bestia, która rzadko opuszcza swoją zdobycz. Chelsea, Thomas Tuchel, został ostrzeżony w trybie Całkowite zmartwychwstanie. W szoku, gdy Olivier Giroud i Karim Benzema walczą na obu końcach pola, Hiszpanie zaczynają z wyraźną przewagą. Ciekawostka historyczna: To będzie pierwsza konfrontacja między dwoma klubami w C1. The Blues, którzy wrócili do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po siedmiu latach nieobecności, będą mieli szczególne trudności z jak żadna inna europejska instytucja. W konkursie nie jesteśmy 13 zwycięzcami, a przypadkiem dziewięć razy w półfinale w ostatnich 11 egzemplarzach. A co by było, gdyby w tym sezonie bez ogona i głowy wszystko skończyło się w porządku?

Zinedine Zidane jest mistrzem Ligi Mistrzów po zwycięstwie Realu Madryt nad Atlético 28 maja 2016 roku w Mediolanie.

Źródło: Agence France-Presse

Liga Mistrzów

„jesteś gotowy?” : Foden spotyka Mbappe w półfinale

godzinę temu

Liga Mistrzów

Miasto nie jest już przeklęte i dołącza do Paryża

2 godziny temu