Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto dziesięć najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji w Google Street View

Google Street View świętuje 15. rocznicę. Z tej okazji za pomocą tego narzędzia ustalono ranking najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie i we Francji. Zachód Francji może się z nimi skonsultować.

W ten sposób dowiadujemy się, że najczęściej odwiedzane miejsca na świecie, przez Google Street View, najpierw Burdż Chalifa, najwyższy drapacz chmur na świecie znajdujący się w Dubaju, Wieża Eiffla i Taj Mahal. Francja zajmuje 9H w ciągu Najczęściej odwiedzane kraje korzystające z tego narzędzia A Paryż to też 9H Wśród najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Indonezja i Dżakarta znalazły się na szczycie obu rankingów.

Miejsce nad Atlantykiem Loary zajmuje drugie miejsce

We Francji najczęściej odwiedzanymi miejscami są głównie paryskie zabytki. Nic dziwnego, że Wieża Eiffla była na pierwszym miejscu. Z drugiej strony drugie miejsce w tym rankingu jest mniej oczekiwane: To wąż oceaniczny130-metrowa konstrukcja artystyczna autorstwa chińskiego rzeźbiarza Huang Yongpinga zainstalowana na piaskach Saint-Previn-les-Pins na Atlantyku Loary.

Zdjęcia 360 stopni pracy zamieszczone przez internautę Google Street View umożliwiły wirtualną wizytę. Google nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego ta wizyta zakończyła się sukcesem wśród internautów, raportyFrancja Agencja prasowa.

Na trzecim miejscu znajduje się Luwr, a za nim Łuk Triumfalny. Disneyland Paris zajmuje piąte miejsce. Za nim znajduje się Parc des Princes. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają inne zabytki: Sacré-Coeur, Katedra Notre-Dame-de-Paris, Pałac Wersalski i Panteon, które zamykają rankingi.

Oto dziesięć najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji w Google Street View

READ  Apple reklamuje śmiesznie drogą i niewydajną baterię zewnętrzną MagSafeSafe