Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto dlaczego noszenie słuchawek może uszkodzić uszy

Od kilku lat wiele osób na co dzień nosi słuchawki w uszach. Zjawisko, które nasiliło się wraz z pierwszymi modelami Bluetooth, ale eksplodowało wraz z wydaniem prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych, takich jak AirPods, Buds Pro i inne Pixel Buds. Jeśli jednak dzisiaj łatwiej jest trzymać słuchawki w uszach przez cały dzień, to ze zdrowotnego punktu widzenia nie jest to zalecane…

AirPods 3 w najlepszej cenie Cena podstawowa: 199 euro

Słuchawki powodują problemy… Woskowina?

W rzeczywistości, chociaż być może właśnie zamówiłeś Nowe słuchawki Apple AirPods 3Dziś dowiadujemy się, że regularne noszenie słuchawek może być szkodliwe dla zdrowia Jordany. Znaliśmy już szkodliwe skutki słuchania przy zbyt dużej głośności, ale dziś noszenie tych samych słuchawek jest tematem dyskusji, niezależnie od tego, czy odtwarzają muzykę, czy nie.

© Jabłko

W rzeczywistości noszenie słuchawek przez dłuższy czas może powodować niepokój związany z wydzielaniem woskowiny. Ten naturalny lubrykant, który jest odpowiedzialny za ochronę skóry pokrywającej wewnętrzny kanał słuchowy, jest częścią tego procesu”.Samo czyszczącyZ ucha Ten ostatni w naturalny sposób wysuwa się z przewodu słuchowego, aż do końca ucha.

Widzisz, nosząc słuchawki (lub jakikolwiek inny aparat słuchowy) przez długi czas, blokujemy naturalną drogę woskowiny, która nie może już wydostać się z ucha. Może to w szczególności powodować stany zapalne, ale także zapobiega wysuszaniu uszu, wszystkim czynnikom, które będą stymulować wydzielanie gruczołów i zwiększyć produkcję woskowiny. Powoduje również, że uszy są bardziej lepkie…

Noszenie słuchawek przez dłuższy czas zmniejszy ogólną higienę ucha, ponieważ oprócz martwienia się o woskowinę, ma również tendencję do zatrzymywania potu i wilgoci w uszach, tworząc w ten sposób środowisko szczególnie korzystne dla bakterii i innych czynników zakaźnych. Na koniec odradza się noszenie słuchawek przez dłuższy czas, a także czyszczenie nadmiaru woskowiny, która może gromadzić się poza kanałem słuchowym.