Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto 5 niskotłuszczowych białek, które należy jeść w nocy, aby schudnąć

Białka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ale wieczorem lepiej wybrać tak zwane „chude” białka. Są lekkostrawne i mają niską zawartość tłuszczu, wspomagają sen i pomagają zrzucić zbędne kilogramy poprzez ograniczenie przechowywania.

kurczak

W ramach diety nie ma to jak kurczak na obiad, wiedząc, że najchudszą częścią jest pierś. Dokładniej ta porcja zawiera maksymalnie 2% tłuszczu, dostarczając przy tym ponad 20g białka (na 100g).

Indyk

Możesz także postawić na indyka, który ma niższy procent tłuszczu. Kotlet z indyka ma średnio tylko 100 kalorii i dostarcza około 25% białka na 100 g. Ponadto jest źródłem żelaza, potasu, fosforu i magnezu.

jajka

Jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę, wiedz, że jaja są również świetnym sprzymierzeńcem. Są to chude białka par excellence. Jajko jest bogate w minerały, witaminy i przeciwutleniacze i zawiera zaledwie kilka kalorii (około 85) i 6 gramów białka.

dorsz

Kolejny podstawowy pokarm: dorsz. 100 gramowa porcja filetów z dorsza zawiera 17 gramów białka, a zawartość tłuszczu jest mniejsza niż 2%. Z 70 kaloriami na 100 gramów, jest rybą niskokaloryczną.

Hummus

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ciecierzyca to nasi przyjaciele, którzy podtrzymują linię. Te nasiona o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu zawierają około 8 gramów białka na 100 gramów. Nie wspominając już o tym, że mają niski indeks glikemiczny i działają sycąco.

READ  Krew stworzona w laboratorium jest przetaczana wolontariuszom i jest to pierwsza tego typu na świecie