Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Charleroi obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wielkiego Wybuchu

W Charleroi obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wielkiego Wybuchu

Dziś pierwszy Międzynarodowy Dzień Wielkiego Wybuchu, który odbywa się w Charleroi! Nazwany na cześć naukowca Carrolla, Georgesa Lemaitre’a, Wielki Wybuch został po raz pierwszy sfotografowany 100 lat temu. Z tej okazji w Pałacu Sztuk Pięknych odbędzie się cykl seminariów i konferencji.


►►► Przeczytaj także: Carollo Corporation tworzy Międzynarodowy Dzień Wielkiego Wybuchu


Za wydarzeniem stoi wyraźna ambicja, która polega na odtworzeniu dynamiki wokół flagi w Charleroi. Jest to poważny problem w czasach, gdy wiemy, że bardzo niewielu młodych ludzi zwraca się ku przedmiotom ścisłym i że nowy kampus zostanie otwarty w Charleroi na początku następnego roku akademickiego.
Aby przywrócić rozpęd w kierunku nauki, szereg naukowców, naukowców i polityków postanowiło polegać na międzynarodowej reputacji naukowca Carolo Georgesa Lemaitre’a.

Celem jest organizowanie cyklicznego wydarzenia co roku 28 marca w celu zwrócenia uwagi na temat naukowy i zachęcenia wszystkich różnych operatorów i uniwersytetów działających w Charleroi do współpracy. Ma również pokazać, że w Charleroi nie ma barier dla szkolnictwa wyższego, że istnieje wspaniały kampus, który zostanie otwarty w przyszłym roku i że zapraszamy wszystkich młodych ludzi z Charleroi do udziału w tej dynamice.wyjaśnia Thomas Dermin, sekretarz stanu ds. polityki naukowej.

Jeśli ten wielki dzień miał miejsce 28 marca, to dlatego, że 28 marca 1949 roku po raz pierwszy wspomniano o Wielkim Wybuchu.

Wszelkich informacji i rezerwacji można dokonać za pośrednictwem strony internetowej światbigbangday.be

READ  Chiny postępują naprzód, a NASA słabnie