Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Osoby w wieku 45/50 lat będą pierwszymi, które od jesieni skorzystają z nowych wizyt profilaktycznych w ubezpieczeniach zdrowotnych w niektórych kluczowych wiekach życia.

Osoby w wieku 45/50 lat będą pierwszymi, które od jesieni skorzystają z nowych wizyt profilaktycznych w ubezpieczeniach zdrowotnych w niektórych kluczowych wiekach życia.

Minister zdrowia wskazał Zgromadzeniu Narodowemu, że osoby w wieku od 45 do 50 lat jako pierwsze skorzystają z upadku nowych wizyt profilaktycznych oferowanych przez ubezpieczenie zdrowotne w niektórych kluczowych wiekach życia.

„Zaczynamy + profilaktykę + spotkania 1 października, głównie z grupą wiekową 45/50, najbardziej dotkniętą, do której udamy się w pierwszej kolejności, aby zaoferować kompletne ścieżki zdrowotne” – powiedział minister François Brown podczas przesłuchania rządu.

Ustawa o finansowaniu ubezpieczeń społecznych z 2023 r. ustanowiła te spotkania profilaktyczne w trzech kluczowych wiekach życia, zgodnie z obietnicą kampanii kandydata Macrona w 2022 r.

Inne grupy wiekowe objęte tą systematyczną propozycją są skierowane do osób w wieku od 20 do 60 lat.

Według biura pana Browna zostaną one skierowane nieco później, od początku 2024 roku.

Ubezpieczenie zdrowotne poinformuje grupę docelową o możliwości umówienia się na wizytę profilaktyczną.

Ubezpieczony dobrowolnie wypełni ankietę, aby przygotować się do wizyty, która według tego samego źródła może odbyć się z lekarzem, ale także z położną, pielęgniarką czy farmaceutą.

Kwestionariusz będzie dotyczył takich tematów, jak dieta, potencjalne uzależnienia, aktywność fizyczna i zdrowie seksualne, które ubezpieczony może następnie omówić z opiekunem.

W swojej kampanii prezydenckiej w 2022 roku Emmanuel Macron zaproponował „pełne i bezpłatne badania kontrolne w kluczowym wieku (25, 45, 60)”

READ  NASA ważne szczegóły dotyczące „złotej” asteroidy wartej miliony miliardów dolarów