Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oprogramowanie sztucznej inteligencji zamienia słowa w dzieła sztuki

Oprogramowanie sztucznej inteligencji DALL-E, od startupu OpenAI, pozwoli milionom ludzi tworzyć ilustracje po prostu ze słów.

Startup OpenAI otworzy swoje oprogramowanie AI DALL-E dla miliona ludzi, aby mogli tworzyć ilustracje, po prostu na podstawie wskazówek słownych, a następnie wykorzystywać je w książkach, broszurach lub w Internecie, w tym w celach komercyjnych. Ten program komputerowy może tworzyć obrazy ze starannie dobranych słów, takich jak „Baobab w stroju biznesmena patrzącego w niebo” lub „Wydra morska w stylu dziewczyny Johannes z perłą Vermeer». Program oferuje wiele oryginalnych kreacji, a użytkownik może poprawić swój wybór. To było „wygląd zewnętrzny” Poprzez uczenie maszynowe, czyli pozyskiwanie astronomicznej bazy danych obrazów wraz z opisami.

„DALL-E, system sztucznej inteligencji (AI), który tworzy fotorealistyczną sztukę na podstawie opisów w języku naturalnym, jest teraz dostępny w wersji beta” Startup z San Francisco powiedział w oświadczeniu. W ciągu najbliższych kilku tygodni planuje zaprosić milion osób na listę oczekujących. Ci użytkownicy będą mieli „Od dzisiaj prawo do komercjalizacji obrazów, które tworzą za pomocą DALL-E, w tym prawo do ich przedruku i sprzedaży” mówi OpenAI, który został współzałożony w 2015 roku przez Elona Muska. prezydent Tesla Odszedł z firmy w 2018 roku.

Początkowo będą mieli 50 darmowych punktów, z których każdy pozwoli im na przygotowanie wniosku do programu, który odpowiada trzema lub czterema obrazami. Firma skonfigurowała oprogramowanie z zabezpieczeniami, aby uniemożliwić użytkownikom tworzenie treści pornograficznych, brutalnych lub politycznych, a nawet deepfake, tych zniekształconych obrazów przedstawiających prawdziwe postacie w wymyślonych sytuacjach. Potwierdziła również, że maszyna nie wytwarza pewnych ludzkich uprzedzeń – i że nie tylko przedstawia białych mężczyzn po pięćdziesiątce w odpowiedzi na opis. „Dyrektor wykonawczy”.

READ  Test AMD Radeon RX 6600 XT: karta graficzna, która pokonuje raytracing

DALL-E został już przetestowany przez kilku twórców, w tym austriackiego artystę Stefana Kutzenbergera, który chciał pokazać Jak wyglądałby malarz Egon Schiele» Jeśli nie umrze w wieku 28 lat, według niedawnej publikacji OpenAI. Karen X-Cheng, projektantka treści, zaprojektowała w czerwcu pierwszą okładkę magazynu dla kobiet na calym swiecie Stworzony przez oprogramowanie AI. „Po kilku godzinach próbowania setek opisów w końcu znalazłem ten właściwy:”Niskokątny, szerokokątny widok astronautki o atletycznym kobiecym ciele pewnie zmierzającej w kierunku kamery na Marsie w nieskończonym świecie” – napisała na Instagramie.

Karen X-Cheng, projektantka treści, zaprojektowała w czerwcu pierwszą okładkę magazynu dla kobiet na calym swiecie Stworzony przez oprogramowanie AI. – / Francja Agencja Prasowa