Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezprzewodowa recenzja dzwonka wideo Arlo Essential: dzwonek pełen funkcji

Wygląda na to, że bezprzewodowy dzwonek wideo przejmuje kamerę od modelu przewodowego. Tak jak i tak, produkuje obrazy w proporcjach 1: 1. Niezwykła, ale rozsądna opcja, ponieważ w połączeniu z ultraszerokokątną optyką (180 stopni po przekątnej) zapewnia szerokie pole widzenia w pionie, dzięki czemu można zobaczyć osobę. od stóp do głów z małym zbyt dużym spojrzeniem po fakcie.

Podczas testów wystarczyło 60 cm, instalując dzwonek do drzwi na wysokości około 1,20 metra, zgodnie z zaleceniami aplikacji. Oczywiście ten szeroki kąt widzenia jest interesujący przy wykrywaniu przesyłek. Tylko Dzwonek do drzwi (bateria) Google faktycznie radzi sobie lepiej w naszym porównaniu 3:4, ale nieznacznie.

Pod względem definicyjnym prezentowane są trzy: 1536 x 1536, 1088 x 1080 i 720 x 720 pikseli. Jednak im niższa rozdzielczość, tym mniejsze zagęszczenie obrazów, więc może być interesujące wybranie niskiej rozdzielczości, aby uniknąć nasycenia karty pamięci (z opcjonalną regułą), a także zmniejszyć opóźnienia na żywo, ale obraz jakość jest wtedy niższa. Arlo oferuje noktowizor, ale także zawsze mile widziany tryb HDR na dzwonku do drzwi, a także różne poziomy jasności.

w dzień

Bezprzewodowy dzwonek wideo Arlo Essential zapewnia doskonałą jakość obrazu. Różne elementy, które składają się na naszą scenę testową, zostały uchwycone z zadowalającym poziomem szczegółowości, nawet jeśli nie wystarczyło to na przykład odróżnić nasze kwadratowe hafty od białego płótna. Twarze w naszej kolumnie zdjęć są łatwo rozpoznawalne, a okładka naszej książki jest łatwa do odczytania.

Dzwonek Google Nest (bateria)
Bezprzewodowy dzwonek wideo Arlo Essential

W przeciwieństwie do tego, dzwonek do drzwi Nest (bateria) nadużywa akcentu, aby nadrobić niską rozdzielczość 1280 x 960 pikseli i dać iluzję szczegółowego obrazu. Jednak dzwonek do drzwi Google działa najlepiej, gdy jest odsłonięty. W Arlo nasza scena testowa była prześwietlona. To z pewnością pomaga zachować dobrą czytelność w ciemnych obszarach obrazu, ale jasne obszary często wydają się wypalone. Jednak ustawienia jasności częściowo rozwiązały problem w naszej scenie testowej, a dodamy, że nie znaleźliśmy tego w realnej sytuacji.

noc

Widok w podczerwieni ostatniego dzwonka do drzwi Arlo nie jest niestety najefektywniejszy. Ekspozycja jest mniejszym problemem niż normalne widzenie, ale obrazowi brakuje ostrości i nieco mniej podkreśla rysy twarzy. Charakterystyczny dzwonek Nest Doorbell (bateria) w końcu pozwala na bardziej czytelne efekty wizualne – co jest równie prawdziwe, gdy ogląda się je na małym ekranie smartfona – choć z niższym poziomem szczegółowości.

Dzwonek Google Nest (bateria)
Bezprzewodowy dzwonek wideo Arlo Essential

Potwierdzono również w naszym teście identyfikacyjnym, Essential Video Doorbell Wire-Free Essential może utrudnić identyfikację gości stojących w odległości większej niż 1,30 metra od dzwonka do drzwi. Obrazy z dzwonka od Google umożliwiły nam rozpoznanie twarzy oddalonej o ponad dwa metry. W obu przypadkach wystarczy dzwonek do drzwi, ponieważ musisz być z przodu, aby go aktywować.

Z drugiej strony jest to bardziej sprawiedliwe w przypadku nadzoru wideo z detekcją ruchu. Bardzo skuteczny jest również dzwonek do drzwi Arlo: podczas naszych testów był w stanie wykryć aktywność do 6,30 m, a osobę do 4,50 m. Jest trochę lepszy niż dzwonek do drzwi Google, ponieważ działania powyżej 5,50 m nie są już wykrywane.

READ  Test Marshalla Motifa ANC: Nasza pełna recenzja - słuchawki i słuchawki