Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opowieść dla dzieci i orzechy włoskie 🐉

Opowieść dla dzieci i orzechy włoskie 🐉

Dawno, dawno temu był sobie kraj podzielony na królestwa rządzone przez platformy streamingowe. Najstarszy i najpotężniejszy z nich, Netflix, widząc, że jego terytorium jest stale zagrożone przez sąsiadów, postanowił maksymalnie wykorzystać zasoby swojej domeny, zwiększając liczbę filmów i seriali, aby zapewnić sobie lojalność swoich widzów . Jego ściany. Jednak jakość jego produkcji w dużej mierze zależy od dwóch kryteriów: tożsamości każdego kierownika projektu i przede wszystkim przyznanej każdemu z nich swobody.

© 2024 Netflix, Inc.

Oprócz kilku rzemieślników-imigrantów reprezentujących najwyższe poziomy sztuki filmowej, reszta znajdowała się pod ścisłym nadzorem kierownictwa Netflix, którego plan bitwy nie dopuszczał żadnych odstępstw. Plan bitwy oparty na wymaganiach wydajności i ilości, nawet jeśli oznacza to poświęcenie autentyczności i ryzyka. Natychmiastowy rezultat: siła uderzenia była ogromna, zmienna, zbędna, ale przewidywalna. Krajowa fabryka produkowała broń filmową na linii montażowej, nie tracąc czasu na ostrzenie ostrza.

Dziewczyna 10
© 2024 Netflix, Inc.

Ale obserwatorzy Królestwa ze zmęczonymi oczami dostrzegli, że ich ciekawość ponownie wzmogła się, gdy klasa rządząca zdecydowała się postawić na czele swojej młodej generał Millie Bobby Brown – której fanfary zatriumfują na przestrzeni lat w przypadku Stranger Things i dwuczęściowej Enoli Holmes ( z plakatu) nowego projektu Pani i smok.

Dziewczyna 6
© 2024 Netflix, Inc.

Gra młodą dziewczynę z biednych okolic, której obiecuje się książęce małżeństwo. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że przeznaczeniem kompanii jest jedynie złożenie ofiary niebezpiecznemu smokowi. Samotna i zagubiona w jaskini stworzenia, będzie musiała użyć sprytu i odwagi, aby ujść z życiem.

Dziewczyna 12
© 2024 Netflix, Inc.

Aby zaprezentować tę przygodę, Netflix zwraca się do geniusza Juana Carlosa Fresnadillo, którego doświadczenie w sztuce horroru, zwłaszcza po 28 tygodniach, może się przydać; Choć od kilku lat człowiekowi nic się nie udało. Aby mu pomóc, dołącza do niego towarzysz pisania historii, Dan Mazo, którego wyczyny można zawęzić tylko do dwóch: jeden z najgorszych Szybkich i wściekłych (Fast & Furious) Pan Sam Worthington.

READ  Aras Film Festival 2023: Kino z podniesioną pięścią
Dziewczyna7
© 2024 Netflix, Inc.

Trio zgromadzone w sali konferencyjnej Netflix otrzymało ostatnie instrukcje: dalej prowadzić walkę o unowocześnienie mitów i legend – podkreślając silną kobiecą postać, nie bając się włączać – a przede wszystkim nie okazując protekcjonalności. Za dużo (od 60 do 70 milionów dolarów).

Dziewczyna 8
© 2024 Netflix, Inc.

Jeśli chodzi o pierwszy kamień, Millie Bobby Brown nie może się nie zgodzić; Młoda kobieta jest dumną i widoczną ambasadorką tego ruchu do tego stopnia, że ​​objęła stanowisko producenta wykonawczego projektu. Pani i Smok oddają mu cześć, pozwalając mu wyrazić cały swój talent w obliczu przeciwności losu. Pozostaje perełką wśród skał. Bez urazy dla krytyków, którzy utknęli w starych tradycjach, uwolniona księżniczka nie ma sensu być rycerzem i robi to już od kilku lat.

Dziewczyna 1
© 2024 Netflix, Inc.

Jednak nawet najbardziej przychylni obserwatorzy rozkwitu tego liberalnego ducha mogą w obliczu tej produkcji królestwa chwycić za broń tylko wtedy, gdy połączą się nieuczciwość i głupota. To słowo po raz kolejny odbijało się echem w całym kraju przez wiele miesięcy: Netflix dał się przyćmić pragnieniem narzucenia naturalnego biegu rzeczy bez zasobów ludzkich i materialnych niezbędnych do tego, aby jego projekty działały.

Dziewczyna 4
© 2024 Netflix, Inc.

Dlatego Millie Bobby Brown będzie miała wszelkie powody, aby być zaskoczona, widząc wszystkie jej przygody napisane i wyreżyserowane przez mężczyzn. Pani i Smok nie uciekną od normy, pokazując szkolne zastosowanie jej feministycznej strony, nie zdając sobie sprawy, że składa się ona jedynie ze zwłok idei zapomnianych na polach bitew z czasów, gdy ludzie uważali się za jedynych mistrzów wojny. . Wzięły do ​​torby „Księgę zachowań kobiet Faith”, tę samą książkę napisaną przez jednego z ich kolegów i wypluwały każdą linijkę, nie zdając sobie sprawy, jak żrąca była ostatnia.

Dziewczyna 5
© 2024 Netflix, Inc.

Dobrzy żołnierze Fresnadillo i Mazo będą w stanie się bronić i tylko pilnie będą wykonywać rozkazy. Jednak spotyka ich jedno zło, a mianowicie wykrzykiwanie planu bitwy, gdy tylko rzucają się z mieczem w dłoni. Daleka od wbicia ostrza w serce rany, akcja jest równie przewidywalna, co prymitywna, a materiał filmowy od samego początku zdradza nieszczere intencje. Od charakterystyki bohaterki, przez postać Angeli Bassett, aż po uległe i skruszone postacie męskie, we wszystkim, co składa się na tę nową produkcję, w której mieszkają tylko nieliczni, preferowana jest katapulta zamiast pióra.

READ  Nolwenn Leroy w najgorszym przypadku, poruszony i dotknięty zniknięciem francuskiej piosenkarki, spoczywaj w pokoju
Dziewczyna 3
© 2024 Netflix, Inc.

Obserwatorzy ci chcą zobaczyć system strategiczny i media, które będą działać w najbliższej przyszłości, a jeśli poproszą cię, zobacz, co Demoiselle i Smok będą w stanie zapewnić wielkim jarmarkom tego świata. Wszystko zaczyna się od pomysłu przedstawienia kobiety zmagającej się z ziejącą ogniem istotą w naturalnym labiryncie. „Co za wspaniały pomysł na klaustrofobiczny horror!”, zawołały niektóre głosy. „Tak! Jeśli dodamy krew i teatr na wielką skalę, możemy dodać dodatkowe napięcie!”, dodawali inni. „Nie potrzeba dużego budżetu, wystarczy, aby z bliska pogodzić cień niebezpieczeństwa i niektóre elementy stworzeń” – mówią wszystko powiedziane razem.

Dziewczyna 2
© 2024 Netflix, Inc.

Nie zdając sobie z tego sprawy, marzyli o przedmiotach, które mimo wszystko znajdowały się tuż przed ich oczami. Lady and the Dragon w ciągu kilku ulotnych chwil udaje się dostarczyć coś większego, patrząc w przyszłość na to, co sąsiednie królestwo Disney+ było w stanie zapewnić dzięki Prey. Była nadzieja w sekwencjach akcji i pełnych napięcia ujęciach kamery, które wymagały większej ekspresji. Ale podobnie jak efekty specjalne odziedziczone wielokrotnie po odcinkach Xeny, Wojownika, bezsilność łatwo idzie w parze i razem często pokonują dobre intencje. W ten sposób zginęła dziewczyna i jej smok.

🟣 Aby nie przegapić żadnych nowości w Journal du Geek, zapisz się wiadomości Google. A jeśli nas lubisz, codziennie rano mamy newsletter.