Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Opowiadam się za tymi wspaniałymi architektami krajobrazu, uprawą winorośli i artystami”.

10% światowej produkcji szampana jest produkowane w Pikardii. W Trélou-sur-Marne, na południu Aisne, Anna Météyer odkrywała tę wiedzę przez lata. Ta Polka, z zawodu artystka, ma mnóstwo pomysłów, jak przyciągnąć gości do posiadłości swojego męża Franka Mettiere’a.

Nic nie skłoniło Anny Métierre do handlu szampanem. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, do Francji przyjechała po raz pierwszy na studia artystyczne i rozrywkowe na Sorbonie.

Aby związać koniec z końcem, pracowałam sezonowo i ostatecznie poślubiłam mojego szefa, Franka Mettiereona się śmieje.

W 2000 roku Anna Météyer osiedliła się na stałe w Trélou-sur-Marne, na południu Aisne, na granicy sąsiedniego departamentu Marne.

Przyzwyczajona bardziej do miasta niż do wsi, przyznała, że ​​najpierw zastanawiała się: „Na początku znalezienie się w Trélou-sur-Marne było dość skomplikowane. Powiedziałem sobie: „Co ja tu będę robić?”. Moim dzisiejszym celem jest uczynienie Trélou i Pikardii centrum świata. „

Ta rodowita Polka od ponad 20 lat z pasją opowiada o swoim przybranym regionie. „Uwielbiam ten obszar. Opowiadam się za tym wspaniałym krajobrazem, za uprawą winorośli i za artystami. Jestem taka dumna, że ​​tu jestem!

Za jej namową Anne Metiere przyniosła autograf Biznes rodzinnyistniejącą od 1860 roku. Pasjonatka sztuki, postanowiła stworzyć w otoczeniu obrazów salę do organizowania degustacji.

Umiem tańczyć i grać w teatrze, ale nie wiem, jak zrobić szampana.

Anny Metier

winnice

Po każdej wystawie każdy artysta zostawia pracę, która ma symbolizować ich przejście. „Przedstawiam artystów, których kocham, chcę, żeby wyglądał jak nasz dom. theZa nowościami podążają także wystawy.wyjaśniła.

Na przykład w 400. rocznicę Jeana de la Fontaine dwóch malarzy wystawiło swoje dzieła związane z poetą.

READ  Szwecja wygrywa Eurowizję z piosenkarką Loreen

W osiemnastowiecznej piwnicy Anna Mitière pomyślała także o muzeum poświęconym winorośli. „To integralna część naszej oferty turystycznej. Kompatybilny ze wszystkimi odbiorcami, od 5 do 100 lat, jeśli chcesz.

W głowie ma jeszcze inne projekty dalszej rewitalizacji doliny Marny. Wiosną przyszłego roku planuje zorganizować przedstawienie ze sceną ustawioną w samym środku winnicy.

Mieszkając w terenie, artysta nauczył się, jak sprzedawać i prezentować produkt. Franck Mettiere, który odziedziczył dom rodzinny, często mówi, że nic nie byłoby możliwe bez jego żony: „Mamy bardzo dobry rozwój w porównaniu do 20 lat temu. „

W ciągu trzech lat Anna Météyer zwiększyła międzynarodowy eksport wina z 20% do 80%. Aby to przedstawić, osoba, która ma teraz 50 lat, czasami jedzie do Tokio lub Nowego Jorku pod pretekstem: „Mówi się, że szampan jest zwierciadłem człowieka. Kiedy widzisz, jak szczery jest, szampan może być tylko doskonały.

Winiarz stara się przyjmować kupujących i gości w przyjaznej atmosferze. „Jestem Polakiem i znanym z naszej dobrej gościnności. Do gości jeżdżę rodzinnym samochodem, którym jest samochód Diane, który uwielbiam. Należał do dziadka mojego męża, który był też ostatnim owłosionym mężczyzną w Pikardii. „

Za swoją działalność w Aisne Anna Météyer została odznaczona „godny podziwu polskiW ubiegłym roku bezpośrednio w Ambasadzie RP w Paryżu.W 2020 roku została również awansowana na Kawalera Orderu Zasługi dla Rolnictwa dekretem podpisanym przez ministra rolnictwa Juliena Dunormandy’ego.

Nadal jest jednak bardzo skromna:To było nieoczekiwane wyznanie. Bez Franka, bez szampana jestem nikim, byłam taka zaskoczona.Czas trwania filmu: 13 minut 00

Anna Métiers, gość Hauts Féminin 27 stycznia 2023 r.

READ  Przestudiuj trendy na rynku kompozytów stalowych w Polsce w latach 2021-2027 z kluczowymi danymi według kraju, wykazującymi imponujący wzrost według zapotrzebowania branży, udziału, wolumenu, analizy kluczowych graczy i prognoz badawczych© FTV

Pełne świadectwo Anny Météyer znajdziesz powyżej, w Hauts Féminin 27 stycznia 2023 r., oraz w innych odcinkach serialu na francja.tv.