OL pokonuje Tuluzę dzięki Rayyanowi Cherki

Mecz: 2-3

OL udowodnił, że może istnieć bez Alexandre'a Lacazette'a. Po pozbawieniu kapitana w przerwie strzelenia czternastego gola we wszystkich rozgrywkach (33. miejsce) przed zwolnieniem ze szpitala, Lyon znalazł niezbędne zasoby, aby wygrać w Tuluzie (3-2) po porażce w piątkowy wieczór w dwudziestym meczu szósty dzień Ligi Francuskiej. 1.

Wchodząc do gry w 66. minucie, gdy Lyon przegrywał 2:1, kolejny produkt Lyonu był kluczowym graczem rewolucji na Rodanie. Strzelił gola po raz pierwszy w tym sezonie w lidze francuskiej, a następnie zaliczył asystę po rzucie rożnym Jake'a O'Briena, oszałamiającym Ryanem East of Toulouse.

Mieszkańcy Tuluzy, którzy przybyli z bardzo daleka. Prowadzący do przerwy dzięki nieuniknionemu Lacazette’owi, który miał okazję powrócić po dwóch meczach z powodu kontuzji uda, Lyon zachwiał się zaraz po powrocie z szatni, a następnie dwukrotnie się poddał, jeden po drugim. Najpierw po wyrównującym golu Theisa Dalingi, który na srebrnej tacy posłał Warren Kamanzi (1-1, 53), a następnie po rzucie karnym oddanym przez Yanna Gboho po możliwym do uniknięcia faulu Ernesta Noumaha i wykorzystanym przez Vincenta Siero (2-1). , 58). .

Gracz meczu: Lightning Ryan Sharqi

OL nie poddał się, więc Sharqi przyjął płaszcz wybawiciela. Po przejęciu steru od Ainsleya Maitlanda-Nilesa francusko-Algierczyk potrzebował dziesięciu minut, aby zabłysnąć. Znalazła to kolejna uczestniczka, Mama Balde, a Chergui wyrównał potężnym strzałem, który wśliznął się między nogi Guillaume’a Restisa (77, 2-2). Po tym, jak w trakcie meczu odmówiono mu bramki z powodu kopnięcia w nogę bramkarza Toulouse, 20-latek przełożył piłkę nad głową O'Briena po rzucie rożnym, na który sam zapracował (3-2, min. 80).

READ  Tour of Flanders – Czy pakiet Wout van Aert jest przydatny dla Mathieu van der Poela?

8

Rayan Sharqi po wejściu na boisko wykonał 8 z 10 prób kozłowania.
Tylko Hatem Ben Arfa (11. miejsce dla Lyonu w meczu z Marsylią w kwietniu 2008) radzi sobie lepiej, odkąd Opta zebrała te dane (2006/07).

” zirytowany „ Jak powiedział Amazon Prime Video jego trener Pierre Sage, tuż przed wejściem na boisko, El Sharqi po raz pierwszy trafił w bramkę, oddając 37. strzał w sezonie w Ligue 1. Było to świadectwem jego charakteru po rozczarowaniu, że nie został powołany. – Kontynuacja wypowiedzi Thierry'ego Henry'ego, trenera reprezentacji Francji do lat 23. „Nie skupiam się jeszcze na igrzyskach olimpijskich. Jest jeszcze wiele terminów, zanim tam dotrzemy.”ekipa Lyonu po prostu zareagowała na mikrofon spikera.

W każdym razie jego wpływowa pozycja pozwala Lyonowi (10. miejsce z 35 punktami) uniknąć czwartej porażki w mistrzostwach w 2024 roku i powiększyć przewagę do wieczornego rywala, który jest jednocześnie ich pierwszym prześladowcą w tabeli (11. miejsce z 29 jednostkami).