Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ograniczając dostawy rosyjskiego gazu, Zełenski oskarża Moskwę o prowadzenie „otwartej wojny gazowej przeciwko zjednoczonej Europie”

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographicie/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographicie/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo przez Solène L’Hénoret, Marie Pouzadoux i Sandrę Favier

Zdjęcie z okładki: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wizyty prezydenta Gwatemali Alejandro Giamattiego w Kijowie. 25 lipca 2022 r. Efrem Łukacki/AFP

Wkłady do tej transmisji na żywo są otwarte od 9:00 do 21:00.

 • Gazprom zapowiedział nową radykalną redukcję dostaw gazu do Europy. Rosyjski gigant gazowy ogłosił w poniedziałek 25 lipca, że ​​od środy znacznie zmniejszy dostawy rosyjskiego gazu do Europy gazociągiem Nord Stream do 33 mln metrów sześciennych dziennie, powołując się na konieczność konserwacji turbin. Stanowi to około 20% przepustowości gazociągów, podczas gdy obecnie wykorzystywane jest tylko 40%.
 • Berlin potępia decyzję polityczną Po tym, jak Gazprom ogłosił i potwierdził swoje istnienie Nie ma powodu technicznego. dalsze ograniczanie dostaw rosyjskiego gazu. Rząd niemiecki uważa to za „pretekst” i decyzja „Polityka” wpływać na ludzi Zachodu. Rosyjska firma energetyczna powołuje się na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych dla turbin na tym gazociągu łączącym Rosję z Niemcami.
 • Ze swojej strony prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Poczułem, że Rosja biegnie Otwarta wojna gazowa przeciwko zjednoczonej Europie » i wezwał ją do „bronić” poprzez zwiększenie kar.
 • Ceny gazu i ropy kończą się na wysokim poziomieW poniedziałek pojawiły się obawy o zmniejszenie dostaw węglowodorów z Rosji. The Holenderski FTTstandard dla gazu ziemnego w Europie 8,60% wzrost W cenie 176,45 euro za megawatogodzinę. Po stronie oleju Brent Brent z Morza Północnego Z dostawą we wrześniu 1,88% zysku Wyceniony na 105,15 USD. The Zachodni Teksas pośredni beczka (WTI) USA za dostawę w tym samym miesiącu wzrosła 2,11% Wyceniony na 96,70 USD.
 • Moskwa mówi, że chce się skończyć „Niedopuszczalna dieta” Zełenski na Ukrainie Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w niedzielę na dorocznym szczycie Ligi Arabskiej w Kairze. „Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc mieszkańcom wschodniej Ukrainy uwolnić się od ciężaru tego całkowicie niedopuszczalnego reżimu”. Siergiej Ławrow powiedział przed dodaniem: Niewątpliwie pomożemy Ukraińcom pozbyć się reżimu, co jest całkowicie antypopularne i antyhistoryczne. »
 • Słowiańska, miasto w obwodzie donieckim, na skraju poważnego rosyjskiego ataku. burmistrz miasta, Vadim Lakh prosi mieszkańców o pilne opuszczenie gminykoło Kramatorska. Słowiańsk został częściowo zniszczony, choć przed najazdem Rosji na Ukrainę istniało wiele historycznych budowli.
 • Rosyjskie rakiety trafiły w sobotę w port w OdessieWedług Ukrainy, która oskarża Władimira Putina o posiadanie go „plucie w twarz” Od Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i Turcji, ujawniając wniosek Umowa podpisana dzień wcześniej o wznowieniu eksportu zboża wstrzymanego przez wojnę. Ludzie Zachodu i ONZ potępili strajk, którego Moskwa odmówiła Turcji.
 • Przed ogłoszeniem startu rakiety nad Odessą, Unia Afrykańska była „Gratulacje” Sobota umowy na eksport zboża, impreza powitalna „Witam” O kontynent stojący w obliczu rosnącego zagrożenia głodem. porozumienie, Jego podpis obniżył cenę pszenicypowinno umożliwić eksport od 20 do 25 mln ton zboża zakazanego na Ukrainie.
 • Wojna na Ukrainie nie zna wytchnienia na innych frontach. Mikołajów został ponownie zbombardowany Niedzielny poranek po namierzeniu poprzedniego wieczoru „Cztery pociski manewrujące Kalibr”Według ukraińskiej prezydencji spowodowało to obrażenia pięciu osób, w tym nastolatka, oraz zniszczenie kilku budynków. Jak wspomniano w Bombardowanie w obwodzie charkowskimgdzie „Wiele budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, a budynki mieszkalne spalono”.
 • Reszta Ukrainy się nie poddała Co do soboty, to wznowienie rosyjskich bombardowań, w których zginęły trzy osoby. Trzynaście pocisków manewrujących spadło z morza w pobliżu miasta Krupivnitsky w obwodzie obwodowym. KirowogradW centrum kraju jego gubernator Andrei Rajkovich zapowiedział konkretne namierzenie infrastruktury kolejowej i lotniska wojskowego.
 • Na ziemi w okolicy Chersońw dużej mierze okupowane przez wojska rosyjskie od 3 marca, Ukraińcy mówią, że wzmagają kontratak. „Możemy mówić o przesunięciu w terenie. W ostatnich operacjach przewagę miały ukraińskie siły zbrojne”Doradca szefa prokijowskiej regionalnej administracji wojskowej Siergiej Khelana zapewnił w niedzielę.
 • prezydent Ukrainy, Pan Wołodymyr Zełenski, zadzwonił w liście wideo niedzielny wieczór, in „Zjednoczmy się i pracujmy razem na zwycięstwo”Zanim „Po raz pierwszy obchodzimy Dzień Suwerenności Ukrainy, 28 lipca”. Ze swojej strony jego niemiecki odpowiednik Frank-Walter Steinmeier uznał, że wojna rosyjska na Ukrainie była taka sama „Wojna przeciwko jedności Europy”.

Obejrzyj wczorajszą transmisję na żywo tutaj.

READ  Pierwsze egzekucje więźniów z celi śmierci w Japonii od 2019 r.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

pas startowy. Wojna na Ukrainie jutro się nie skończy. Potrzebujemy Twojej pomocy”

realistyczny. Rumunia została porwana z powodu nasilenia się gorączki wojskowej

Prace konserwacyjne. Andreas Capel, historyk: „Dopóki 'młodszy brat’ słucha go i ratuje, 'starszy brat’ kocha go i chroni”

Referencje – Zalecenia. Ukraińscy i rosyjscy uchodźcy we Francji: „Mama mówi, że wszyscy są ze mnie bardzo dumni, że zdecydowali się tu zostać”

Reportaż. Na Ukrainie pszenica kształtuje nowe sposoby

pas startowy. Olaf Schultz: „Po historycznym przełomie w ataku Putina na Ukrainę nic już nie będzie takie jak wcześniej”

Reportaż. Luksusowo, spokojnie i oszczędnie: na Sardynii, na wybrzeżu Rosjan

Mapa wojny na Ukrainie dzień po dniu