Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkryj ostatniego francuskiego producenta karuzeli

opublikowany

Aktualizacja

Długość wideo: 4 minuty

Francja 2
Artykuł autorstwa

C. Colent, Mohamed Mouma, A. Dalsbeek, A Manifest, A. Martin, J. Vlasman, El Lacroix, Drone Video 2000 Francja 2

Telewizory francuskie

Efektem znajomości języka francuskiego są „stare” przejażdżki z ich drewnianymi konikami, zwane karuzelami. Wytwory ostatniej historycznej fabryki w Saint-Gobain w Aisne trafiają do Rosji.

W Moskwie, w sercu rosyjskiej stolicy, właśnie pojawił się starożytny okrągły powóz z tradycyjnymi motywami i drewnianymi konikami. Został zaprojektowany tysiące kilometrów dalej, w Saint-Gobain (Aisne), w dawnych królewskich fabrykach lustrzanego szkła. Ta wyjątkowa fabryka we Francji wyprodukowała 700 zabawek w ciągu 30 lat. Każdy regał karuzelowy to unikalne dzieło parku rozrywki lub parku rozrywki. Przedstawiają prawdziwą podróż w czasie. Pierwsza powstała w 1860 roku.

Po tych latach popularnych sukcesów nastąpiło pewne rozczarowanie. Kiedy Philip Legrain rozpoczął działalność produkcyjną trzydzieści lat temu, postawił ryzykowny zakład. „To była fajna przejażdżka, która nie była już w modzie, kiedy przywróciliśmy ją na miejsce (…) i zdziwiłem się, widząc taki rynek„, Wspomina Prezydent. Z Portugalii do Polski 70% zabawek trafia na eksport. Powszechnie znana jest wiedza i precyzja 50 rzemieślników, kotlarzy, spawaczy i poliestrów, którzy wykonują takie wycieczki jak w ubiegłym wieku.”

READ  Bezpośrednio – wojna na Ukrainie: rosyjska inwazja „zagraża bezpieczeństwu Europy” – potępił Karol III