Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkryj dwa pierwsze zdjęcia chińskiego łazika Zhurong

Chińska Agencja Kosmiczna opublikowała dwa zdjęcia marsjańskiej gleby uzyskane przez łaziki Jurong. Dwa zdjęcia potwierdzają, że chiński łazik prawidłowo wylądował na Marsie i jest w dobrym stanie.

Będziesz także zainteresowany


[EN VIDÉO] Historyczna podróż kreatywności na Marsa
Poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku, gdy Kreatywność, zmotoryzowana i sterowana maszyna, zostanie po raz pierwszy zapamiętana w atmosferze innej planety niż Ziemia. Mars. A ten film, zrobiony przez Wagon Wytrwałości, który został umieszczony około 65 metrów dalej, uwiecznił ten moment. Odkrywamy marsjański helikopter NASA wznoszący się około 3 metrów nad powierzchnią Czerwonej Planety przed lądowaniem po około trzydziestu sekundach. © NASA, JPL-Caltech, ASU, MSSS

Chińska Agencja Kosmiczna (CNSA) opublikowała, oprócz zdjęcia, pierwsze dwa zdjęcia uzyskane przez łazik Gourong z gleby Marsa Animowany gif do którego Leeds Separacja Sonda i sonda Taiwem-1. Definicja obrazów jest mniejsza niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni NASA Z misjami na Marsie, ale najpotężniejszy aparat jeszcze nie dostarczył swoich zdjęć. Tymczasem Chińczycy odkrywają Marsa za pomocą własnych narzędzi!

Opustoszałe i opuszczone miejsce lądowania

Pierwsze zdjęcie, czarno-białe, zostało wykonane przez kamerę omijania przeszkód, zamontowaną z przodu łazika. Ten obraz pokazuje rozproszoną rampę, której Zhurong użyje, aby zejść do marsjańskiej gleby. Nic dziwnego, że widok wyświetlany na chińskim łaziku to płaska Ziemia, prawie w pośpiechu. Ponura, odludna kraina. Idealny do cichego lądowania. Drugi obraz w formacie kolor Uzyskiwane za pomocą kamery nawigacyjnej zamontowanej z tyłu łazika. Panele słoneczne i antena łazika są w bardzo dobrym stanie. Marsjański pył jeszcze się na nim nie osiadł. Na zdjęciu wyraźnie widać różnorodne kamyki wszystkich rozmiarów.

Chiński łazik Zhurong wylądował w nocy na powierzchni Marsa

Artykuł autorstwa Remy Decor Wysłany na 17.05.2021

dystans KsiężycChiny lądują na Marsie i stają się drugim krajem, któremu udało się wylądować pojazdem na Czerwonej Planecie. Fenomenalne osiągnięcie techniczne i cóż za występ po raz pierwszy!

Podczas swojej pierwszej niezależnej misji na Marsa Chiny osiągnęły kolosalny techniczny kamień milowy. Tej nocy, po pomyślnym wylądowaniu Zhuronga, kraj ten stał się drugim po Stanach Zjednoczonych krajem, który z powodzeniem wylądował pojazdem na Marsie. Były ZSRR zdołał wylądować 3 marca 1971 r. Na desantowej łodzi w dość dobrym stanie, ale łączność została przerwana około 20 sekund po wylądowaniu.

Łazik wylądował w miejscu docelowym, na tak zwanej rozległej równinie Utopia Planetia

Łazik wylądował gładko 40 kilometrów od celu na Utopia PlanetiaRozległa równina położona dalejPółkula północna Marsz. Współrzędne lądowania dla Utopia Planitia to: 109,9 E, 25,1 N.

READ  Niezbędny dla zdrowych kości i zębów

Lądowanie na Marsie nie jest prostą sprawą. Od początku eksploracji tej planety wiele misji europejskich, radzieckich i amerykańskich zakończyło się niepowodzeniem. NiepowodzeniePodwozie Schiaparelli W 2016 roku odbył się pierwszy europejski test Rzecz, Podkreśla trudność lądowania na Czerwonej Planecie. W marcu 2011 r. Chiny próbowały wysłać plikChiński orbiter Yinghuo-1 Podczas wspólnej misji z Rosją. Ale Sond the Russian Phobos-GruntYinghuo-1, który był na pokładzie, spadł z powrotem do Oceanu Spokojnego kilka miesięcy po wystrzeleniu.

Misja na Marsa musi trwać 90 dni

Waży około 240 Kilogramy, Zhurong powinien działać przez około 90 dni. Wyposażony w sześć zmotoryzowanych kół, które pozwolą mu poruszać się jak krab, Zhurong będzie mógł podróżować do 200 metrów na godzinę. Mieści sześć gadżetów, w tym aparat Laser Bardzo podobny doChemCam Instrument Amerykański statek kosmiczny Curiosity. Oprócz tego są kamery optyczne, radar do sondowania podłoża, spektrometr, a Magnetometr Stacja meteorologiczna (pomiary temperatury, ciśnienia i kratka wentylacyjna Szczególnie). Będzie produkować cztery panele słoneczneenergia Konieczne do uruchomienia. Dane zostaną przesłane przez orbiter Tianwen-1, a nawet sondę Mars Express Z Europejskiej Agencji Kosmicznej, jeśli Chiny tego zażądają.

Chiński łazik Zhurong wyląduje dziś na Marsie!

Artykuł autorstwa Remy Decor opublikowany 14.05.2021

Czy po byłym Związku Radzieckim i Stanach Zjednoczonych Chiny staną się trzecim krajem, który bezpiecznie wyląduje na Marsie? Dzisiejsza odpowiedź brzmi: łazik Tianwen-1 przybywa na Czerwoną Planetę.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma wejść łazik ZhurongAtmosfera Mars zacznie schodzić w piątek wieczorem o godzinie 23:11 (UTC) na powierzchni Marsa. Dokładniej w południowej częściUtopia Planetia, Na miejscu, którego współrzędne nie zostały jeszcze ujawnione przez Chińską Agencję Kosmiczną. Ten region półkuli północnej jest jednym z najmniej trudnych do wylądowania na Marsie. Do rejestracji SIP Viking 2 NASA w 1976 roku w północnej częściUtopia Planetia.

READ  Czy NASA przywróci do życia HAL 9000? Chatbot wzniesie się na orbitalną stację przyszłej Bramy

Mniejsza trudność nie oznacza łatwości

Łazik Zhurong przeżyje słynne siedem minut terroru, niezbędny krok do lądowania na Marsie. Wybierając regionUtopia Planetia Osoby odpowiedzialne za wyprawę dawały sobie wszelkie szanse na bezpieczne wylądowanie. Ten region ma wystarczająco niskie wzniesienie, aby zapewnić sondzie wystarczający czas hamowania, a to jest południowa częśćUtopia Planetia Wiadomo, że jest domem dla bardzo płaskich dużych obszarów i kilku wzgórz z kilkoma wydmami Sobole I duże skały. Elipsa do lądowania to obszar o długości około 100 kilometrów i szerokości około 20 kilometrów.

Chińska sonda Tianwen-1, znajdująca się obecnie na orbicie wokół Czerwonej Planety, przygotowuje się do wylądowania statku kosmicznego Zhurong. © CGTN

Aby wylądować na Marsie, Zhurong użyje osłony termicznej, a parasol Ponad 15 metrów średnicy i rakiety retro. Przed lądowaniem sonda wykorzysta swój system nawigacyjny do określenia najbardziej odpowiedniej lokalizacji. za Czujnik Laserowe obrazowanie ziemi w trzech wymiarach i kamera porównuje ją z obrazami uzyskanymi przez sondę, aby ominąć najbardziej niebezpieczne przeszkody i wyznaczyć najczystsze miejsce do lądowania. Technologie zastosowane w Mars Lander są oparte na spuściźnie Misje księżycowe Chang’eCzęściowo silnik, nawigacja i program lotów załogowych Shenzhou, Do osłony termicznej i systemu zadaszenia.

NiepowodzeniePodwozie Schiaparelli W 2016 roku pierwszy europejski test na ten temat potwierdza całą trudność lądowania na Marsie. Obecnie Amerykanie dokonali jedynie udanego lądowania na Marsie. Były ZSRR zdołał wylądować 3 marca 1971 r. Na desantowej łodzi w dość dobrym stanie, ale łączność została przerwana około 20 sekund po wylądowaniu.

Kim jest Zhurong, pierwszy chiński statek kosmiczny, który wylądował na Marsie?

Artykuł autorstwa Remy Decor opublikowany 05.04.2021

Jeśli jest na Czerwonej Planecie, NASA znajduje się w czołówce sceny medialnej ze swoimi wyczynami śmigłowiecChiny wkrótce powinny ukraść ofertę. Oczekuje się, że za dwa, trzy tygodnie, a nawet kilka dni sonda GoRong wyląduje na Marsie. Obecnie znajduje się na pokładzie sondy Tianwen-1, która pracuje nad określeniem najlepszego miejsca do jej wylądowania.

Jeśli wszystkie oczy skierowane są na zadanie Determinacja ISprawność helikoptera Z aktualnej agencji NASA nie zapominajmy, że Chiny przygotowują się do lądowania na Czerwonej Planecie. w Orbita Od 10 lutego na całym świecie Chińska sonda Tianwen-1 Łazik Zhurong przygotowuje się do lądowania w terminie, który nie został jeszcze ogłoszony, ale ma nastąpić między połową maja a początkiem czerwca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Chiny staną się drugim po Stanach Zjednoczonych krajem, który wyląduje pojazdem na Marsie. Zwróć uwagę, że byłemu ZSRR udało się wylądować na Czerwonej Planecie w 1971 roku, ale ten ostatni pracował tylko przez kilkadziesiąt sekund (3 marca).

READ  NASA oskarża ją o chęć „kontrolowania Księżyca”, odpowiadają Chiny

Aby bezpiecznie wylądować łazikiem Zhurong w południowej częściUtopia Planetia, Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy miejsca jego lądowania. W rzeczywistości powinieneś wiedzieć, że chińska agencja kosmiczna, w przeciwieństwie do NASA lubKtóry – któryNie ma wysokiej karty Precyzja Mars. WięcOrbita MRO NASA (i jego kamera Hirise) były w stanie dostarczyć bardzo szczegółowe mapy lokalizacji o rozdzielczości kilkudziesięciu centymetrów.Wytrwaj na zejściu Na długo przed uruchomieniem. Sonda Tianwen-1 obecnie mapuje obszar w celu uzyskania możliwie najbardziej szczegółowego mapowania. Celem jest określenie najodpowiedniejszej lokalizacji, aby bezpiecznie wylądować pojazdem w środowisku niezbyt zatłoczonym dużymi skałami i możliwie najbardziej płaskim.

Ambitny łazik

Ten pojazd, który waży około 250 kg, jest większy niż łazik Dusza I Szansa NASA jest jednak około jednej czwartej wielkości ciekawości i wytrwałości. Wyposażony w sześć zmotoryzowanych kół, które pozwolą mu poruszać się jak krab, Zhurong będzie mógł podróżować do 200 metrów na godzinę. Zawiera sześć narzędzi, w tym kamerę laserową, która wygląda bardzo podobnieChemCam Instrument Amerykański statek kosmiczny Curiosity. Ponadto dostępne są kamery optyczne, radar sondujący podpowierzchniowy, spektrofotometr, magnetometr i stacja meteorologiczna (w szczególności pomiary temperatury, ciśnienia i wiatrów). Cztery panele słoneczne będą generować energię do ich działania, co ma trwać mniej więcej 90 dni. Dane zostaną przesłane przez orbitę Tianwen-1 lub nawet sondę Mars Express Europejskiej Agencji Kosmicznej, jeśli Chiny tego zażądają.

Futura w gwiazdachNiezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotykaj się z nami na pełnej wycieczce po kalendarzu astronomicznym na dany miesiąc, wraz ze wskazówkami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Specjalny odcinek publikowany co 15 dnia miesiąca zaprosi Cię do bliższego zapoznania się z konkretnym obiektem lub wydarzeniem, które wyróżnią nowinki astronomiczne i kosmiczne.

Interesuje Cię to, co właśnie przeczytałeś?