Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkrycie nowych cząsteczek organicznych przez Curiosity

Podczas partii próbek z łazika Curiosity na Marsie w 2017 roku, błąd w manewrze mógł doprowadzić do odkrycia nowych cząsteczek organicznych wciąż niewidocznych na powierzchni Czerwonej Planety.

W ciągu prawie dziesięciu lat przebywania na powierzchni Marsa, wędrowiec Ciekawość jeszcze się nie skończyła. Badanie zostało opublikowane w astronomia naturalna 1On jest Wyniki analiz przeprowadzonych na próbkach pobranych przez łazik w 2017 r. zostaną ogłoszone w listopadzie 2017 r. W trakcie pobierania próbek skały marsjańskie można było przechowywać w pojemniku zawierającym ciecz, w celu przeprowadzenia wspomnianych eksperymentów w języku angielskim mokre doświadczenie (dosłownie: „trening na mokro”). ten Reakcja chemiczna Indukowane umożliwiły obserwację obecności w próbkach cząsteczek organicznych.

Dwa nowe typy cząsteczek organicznych

Po przybyciu do krateru Gale w sierpniu 2012 roku Curiosity natychmiast wyrusza na poszukiwanie śladów poprzedniego życia sprzed dziewięciu lat. determinacja I Zurong. Poprzez badania chemiczne fizyczny Pod względem geologicznym misją sondy było wykrycie tych ważnych odcisków palców. w 2018, z skały osadowe Pobrane z krateru wulkanu i przechowywane w urządzeniu Analiza próbki na Marsie (Sam) w celu analizy ich pism. W związku z tym niektóre skały zawierają kilka cząstek, takich jak WęgielLub siarczek, benzen lub tiofen. Odkrycie to wzbudziło następnie zainteresowanie społeczności naukowej, wskazując na możliwe biosygnatury.

W 2017 roku Curioisity napotkało awarię podczas procesu polecenia zapłaty. piaski Na wydmach Bagnold. Dlatego inżynierowie umieścili próbki w probówkach zawierających ciekły środek zwany N-metylo-N-(trimetylosililo)trifluoroacetamidem, który umożliwia przeprowadzanie analiz chemicznych po zmieszaniu z innymi składnikami chemicznymi. Nie ma biosygnatury dla naukowców w NASA, ale odkrycie amoniaku ikwaśny benzoesowy; Ten ostatni, pochodzący z benzenu, występuje na Ziemi w niektórych roślinach, takich jak wiśnia Albo drzewo kakaowe. Amoniak jest ogólnie określany jako Gaz, pochodzące ze skorupy ziemskiej i innych źródeł, takich jak fermentacja bakteryjne lub jakieś węglowodory Jak na przykład olej i węgiel.

Gdyby te molekuły nie były najpewniejszym znakiem życia na Marsie 3 miliardy lat temu, w czasach, gdy Di Na czerwonej planecie była wodaZ drugiej strony będą mogli informować naukowców o geologicznej ewolucji Marsa.

READ  Pandemia Covid-19 może doprowadzić do wybuchów chorób przewlekłych

Trio robotów szuka życia na Marsie

Ciekawość musi trwać Wędruj po pustkowiach Marsa Szukam biometrycznych odcisków palców. Naukowcy potwierdzili skuteczność tej metody, nie określając jednoznacznie, czy zostanie powtórzona, czy ulepszona. Wyprowadzenie zostało wykonane […] Okazało się, że jest potężnym narzędziem do poszerzenia naszego pola badań nad cząsteczkami organicznymi lub biologicznymi”..

Równolegle z pracami Curiosity, Perseverance i Zhurong, którzy przybyli w lutym i maju 2021 roku, zajęci są także poszukiwaniem śladów minionego życia na Marsie. Skały wykopane przez wytrwałość pokazują, że Na Marsie była woda 3 miliardy lat temu dzięki odkryciu soli metal w kraterze Jezero. Jeśli chodzi o Zhurong, Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna (CNSA) nie ogłosiła przełomu w poszukiwaniu danych biometrycznych, ale dzięki do oficjalnego przedłużenia swojej misji”Łazik nadal bada równiny Utopia Planitia przed nim Autonomia jest wyczerpany.

Futura w gwiazdachTo niezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotkaj się z nami na pełną wycieczkę po efemerydach miesiąca z poradami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Będziesz otrzymywać specjalny odcinek publikowany co 15 każdego miesiąca, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym obiekcie lub wydarzeniu, które będzie oznaczać wiadomości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?