Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oczekuje się, że w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich weźmie udział 326 000 widzów, z czego 222 000 otrzyma bezpłatne bilety.

Oczekuje się, że w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich weźmie udział 326 000 widzów, z czego 222 000 otrzyma bezpłatne bilety.

Minister spraw wewnętrznych ogłosił dzisiaj, we wtorek, że w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., które odbędą się 26 lipca nad brzegiem Sekwany, ma uczestniczyć 326 000 widzów.

Telewizja francuska – redakcja sportowa

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 2 minuty

Ambicja skorygowana w dół. Gérald Darmanin ogłosił podczas przesłuchania w Senacie we wtorek, 5 marca, znacznie od początkowo oczekiwanych 600 000 widzów, a ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. ostatecznie zgromadzi 326 000 widzów, które odbędą się w piątek 26 lipca nad brzegiem Sekwany. Minister spraw wewnętrznych i terytoriów zamorskich przesłuchany w ramach misji medialnej wraz z prefektem Paryża Laurentem Nunezem określili, że dolne nabrzeża Sekwany zajmie 104 000 osób. Ponadto podczas ceremonii otwarcia na wysokich peronach zasiądzie 222 000 osób, które otrzymają bezpłatne bilety.

Jest to odpowiednik czterech stadionów we Francji zarządzanych przez porządek publiczny i przepływ„, upierał się Gérald Darmanin, tłumacząc tę ​​redukcję skali zasadą „Trzy osoby na metr i żadnych widzów wokół używanych pudeł z książkami„Minister zauważył także, że na dolne perony będzie miało dostęp 104 tys. osób, które zakupiły bilety u Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (COJOP).Ale nie wszędzie na drodze„, I „„Niektóre mosty od Sekwany”.

Partnerzy Igrzysk Olimpijskich rozdystrybuowali 222 000 bezpłatnych miejsc

Ustalenia dotyczące tej ceremonii zostały doprecyzowane: 94 łodzie będą prezentowane przez 42 minuty, przewiezionych zostanie 206 delegacji sportowych i 10 500 sportowców, a kolejne 86 statków zostanie przydzielonych zespołom ds. bezpieczeństwa, technicznym i rozwiązywaniu problemów w przypadku łodzi, które mogą napotkać problemy. . Przekazano także wytyczne dotyczące procesu selekcji 222 000 widzów, którzy otrzymają bezpłatne bilety. „Postanowiliśmy powierzyć naszym partnerom wybór, kto przyjedzie„, zauważył Gérald Darmanin.

READ  Algieria-Uganda: oficjalna literatura

Partnerzy ci – władze lokalne zainteresowane igrzyskami olimpijskimi, takimi jak Paryż czy Saint-Denis, komitet organizacyjny we współpracy z federacjami sportowymi, a nawet niektórymi departamentami stanu – będą mogli przydzielić wolontariuszom miejsce, które odpowiada jednej czteroosobowej rodzinie . „Chcielibyśmy do końca maja poznać wszystkie osoby zarejestrowane na wydarzenie otwarcia– wyjaśnił minister.

Według szacunków MSW, oprócz widzów na wysokim i niskim chodniku, ceremonię będzie mogło śledzić ceremonia z budynków położonych w odległości sześciu kilometrów wzdłuż Sekwany. W przeciwnym razie Public Services spodziewa się, że 50 000 osób będzie obecnych w strefach kibica, które zostaną utworzone w Paryżu, aby śledzić koncert, który odbędzie się w godzinach 19:30–23:00.