Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oczekiwał we wtorek „decydującej deklaracji” Macrona w sprawie „wyeliminowania” choroby

Duży krok naprzód w walce z chorobą? W drodze w ten wtorek w Garnac, w Charente, Emmanuela Macrona Musi być „zdecydowana deklaracja wykorzenienia”. wirus brodawczaka Odpowiada za 30 000 przedrakowych zakażeń szyjki macicy i 6 000 nowych przypadków raka u kobiet i mężczyzn każdego roku.

W towarzystwie ministrów zdrowia i edukacji, François Browne i Pape Ndiaye, uda się po południu do college’u, gdzie „będzie uczęszczał szczepionka Organizacja w organizacji”, cztery dni przed Światowym Dniem Świadomości o chorobach wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Nowotwory można całkowicie wyeliminować

Ta wysoce nawracająca infekcja jest przez większość czasu łagodna, ale może się utrzymywać i prowadzić do choroby rak. HPV jest odpowiedzialny za 2900 przypadków raka szyjki macicy powodujących ponad 1000 zgonów rocznie, 1500 przypadków raka ucha, nosa i gardła, 1500 przypadków raka odbytu, 200 przypadków raka sromu lub pochwy oraz 100 przypadków raka prącia. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nowotwory te można całkowicie wyeliminować poprzez badania przesiewowe i szczepienia.

Jednak wskaźnik wyszczepienia we Francji wynosi obecnie 37% dla dziewcząt i 9% dla chłopców, podczas gdy dziesięcioletnia strategia walki z rakiem na lata 2021-2030 ma na celu osiągnięcie celu 80% w ciągu siedmiu lat.

Przykład australijski

Szczepienie jest obecnie zalecane dla dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 14 lat. Może być również oferowana jako rekompensata do 19 roku życia i pozostaje możliwa do 26 roku życia dla mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Dwuletnia próba w Grand-Est wykazała dobre wyniki wśród młodych ludzi, którzy kształcili się w piątej klasie, a wskaźnik szczepień wzrósł z 9% do 27% w pierwszym roku iz 14% do 31% w drugim.

W Australiagdzie szczepienie odbywa się w szkole, odsetek osób zakażonych wirusem HPV wywołującym raka szyjki macicy spadł z 22,7% w latach 2005-2007 do 1,5% w 2015 roku wśród młodych kobiet w wieku 18-24 lata, a perspektywy zależą od resekcji szyjki macicy w ciągu 15 lat.

READ  Kosmos - NASA ponownie odkłada wystrzelenie swojej rakiety na Księżyc