Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Octave Glaba z PRL na paryskiej giełdzie

Artykuł został opublikowany po raz pierwszy 13 października 2021 r.

Podobnie jak większość jego kolegów technologicznych na całym świecie, Octave Club w pełni akceptuje swoją stronę „geeka” jako przedsiębiorcy, zwłaszcza gdy ich firma oferuje im ekspozycję w mediach. Wyłączony Echa, Czerwiec 2018, Założyciel Web Hosting Expert Chmura OVH Mówi się, że być „Zdałem sobie sprawę, że komputery mogą zmienić świat”. Urodzony w Polsce, kiedy sobie to wyobrażał, był jeszcze nastolatkiem „To narzędzie pozwoli nam zmienić świat i stworzyć coś lepszego, w którym będziemy mogli żyć szczęśliwie”.. Kim się stanie Jeden z 10 najszczęśliwszych przedsiębiorców francuskiej technologii W 1992 roku w wieku 17 lat wylądował w Roupex (Nord) we Francji. Naznaczony inwigilacją rodziny przez reżim komunistyczny przed upadkiem muru berlińskiego, Octav Glaba wyostrzył swoje poczucie prywatności. Ta obsesja zrodziła się, gdy założył swoją firmę w listopadzie 1999 roku. Nazwa kodowa: OVH.

OVH opiera się na osobistym doświadczeniu

„Będziemy cię gościć”. Lider zdecydował się rozpocząć to wyrażenie za pomocą inicjałów, aby zbudować oparte na zaufaniu relacje ze swoimi pierwszymi klientami. „W Internecie, jeśli nie jesteśmy paranoikami, jesteśmy hackowani, mamy skradzione dane” , Przypomniał Klub Octave RFI W lutym 2020 r. rysunek równoległy „Prześladowanie” Mieszkał z rodziną mieszkając w Polsce. Ta firma zajmująca się pozycjonowaniem pomogła wyrobić sobie markę we Francji, a następnie w całej Europie. Wykonawca, Dostawca Echa Aby jednak odnaleźć się w kapitalizmie, a nie w komunizmie, system ten musi być krytycznie oceniany: „Chociaż wydaje się, że to działa, wiele rzeczy mnie nie satysfakcjonuje. To nie jest idealne”. Polegał na codziennej pracy, podkreślając swój podwójny cel, jakim jest zakłócenie organizacji firmy i utrzymanie regionalnej kotwicy.

W Roubaix, gdzie uprzemysłowienie zniszczyło lokalną gospodarkę, Octave traktuje ochronę terytorium Klaby jako sprawę honoru. Stał się także jednym z jej posłańców: „Fajnie było wyobrazić sobie, że można zrobić coś, co mówi „nic, to katastrofa”. A kiedy spojrzysz na nasz wpływ, daje to nadzieję miastu i ludziom. , wyjaśnił RFI. Uruchomienie OVH Program wsparcia dla startupów związany z Blanchemaille Business Archive, administrowany przez Euratechnologies. To z miasta tysiąca kominów Octave Club twierdzi, że zawsze inicjował rozwój hosta internetowego, nawet podczas jego ekspansji geograficznej. „Postanowiłem pracować w OVH tak jak ludzkie ciało: chociaż wszystkie narządy współpracują ze sobą, każdy narząd ma autonomię” , Wyjaśnił Echa.

Obejmuje cały łańcuch wartości

Niezależnie od rynku, Kafam, który oferuje nieodróżnialny model, jest siłą, z którą należy się liczyć w obliczu konkurencji. „Będąc Europejczykiem i mieszkając w różnych krajach, czuję, że ludzie są bardzo różni. Nie możemy zaoferować tego samego, to nie działa. Umieszczam firmę w multilokacji, co pozwala klientowi lepiej zrozumieć i zwrócić się do niego.” Firma rozwinęła sektor wiedzy specjalistycznej, aby odpowiadał potrzebom i rozwojowi technologicznemu. Kiedy początkowo skupił się na hostingu, podniósł go, gdy chmura pojawiła się w 2010 roku. Właśnie dlatego zmienił nazwę na OVHcloud. Nazwy domen, wynajem serwerów, operatorzy telekomunikacyjni… cały łańcuch wartości, przejęty przez lata francusko-polskiego lidera.

READ  Walka po śmierci ciężarnej kobiety w Warszawie

Wniosek: Przed kryzysem związanym z Covit-19, Rupex zwiększał swoją liczbę o 10 do 20% rocznie. W ostatnim roku obrotowym kończącym się 31 sierpnia 2021 r. ta ostatnia wyniosła 3 623 mln. OVH niedawno przesłało dokument do Autorité des marchés financiers (AMF) w związku z IPO. Wyzwanie wciąż pozostaje: zdobycie udziału w rynku poza granicami Europy. 80% obrotów generowanych jest w Europie, z czego 52% we Francji. Jednak Ameryka Północna i Azja rozwijają duże rynki, a to nowe finansowanie będzie wspierać rozwój zewnętrzny w obu regionach. Jednym z ostatnich kroków do zdobycia Klubu Octave, będzie liderem rywala Kafama.

Lider uznany przez rówieśników

Gdy serwery OVH są przepełnione z kampusu w Roubaix i Paryżu, Octave spotyka jednego z doradców Rani Asaf, założyciela Klaba Iliad. Ta ostatnia tworzy ułatwienie między dwiema osobami, co dziś uważa się za statystykę francuskiej technologii. Na początku XXI wieku przywódca Frey przekazał perskie lochy gospodarzowi, który zainstalował 10 000 serwerów. Wyzwania Aby zostać zaakceptowanym przez różnych właścicieli budynku, twierdzi, że zaoferował ogrzanie ich ciepłem odzyskanym z serwerów. Podobnie jak jego ojciec Henrik, który wcześniej wynalazł system chłodzenia wodą na potrzeby centrów danych OVH, Octave Glaba miał wiele pomysłów.

Podczas tych spotkań Octave Glaba wyostrza swoją książkę kontaktową. Do Rubbing Shoulders With Big Boss: 2 kwietnia 2018 r. Bernard Arnold z LVMH odebrał Gratin CAC 40, aby wręczyć mu nagrodę dla Najlepszego Przedsiębiorcy Roku. Był rozsądny w swoich przekonaniach politycznych, ale wyraził się na początku 2015 roku Echa Aby potępić ustawę o wywiadzie: „To przybliża Francję do najgorszych reżimów”. , Następnie zaatakował Octave Clopa, wierząc, że tekst na to pozwala „Masowy Monitoring Wspólnoty Francuskiej”.

Po stronie firmy Roubaisien miał kontrolę nad operacjami przez prawie 20 lat, zanim skupił się na strategicznym punkcie widzenia. Był dyrektorem generalnym firmy do 2018 roku, zanim został przekazany Michaelowi Pauline, byłemu dyrektorowi generalnemu SFR. Jako prezes odfiltrowuje strategiczną wizję giganta chmury wraz z wieloma członkami swojej rodziny.

READ  Jak usprawnić akwizycję biznesu w Polsce?

Cień, ziarnko piasku w jego przekazie

Zainicjowany przez Nóż W 2016 r. Octave Klaba nabył Shadow, usługę przetwarzania w chmurze, do końca kwietnia 2021 r. za pośrednictwem usługi przechowywania i dystrybucji plików HubiC OVH. W tweecie z 5 marca 2021 r. przedsiębiorca ogłosił swój zamiar „Stwórz europejską alternatywę dla Office365 / G-Suite”. Projekt został zakwestionowany ze względu na bezpośrednią konkurencję ze strony Gafamu na tym rynku i niechęć menedżera. W rzeczywistości należy się spodziewać bardzo wysokich inwestycji i maksymalnej integracji cienia z HubiC. Były dyrektor ds. technicznych, Jean-Baptiste Kemp, Przypomina koniec czerwca 2021 r. Dzięki synergii z OVH pracę straciło już około piętnastu osób. Co zrobić przed zwolnieniami, gdy Octave Club obiecuje w sądzie utrzymanie zatrudnienia.

Filozofia procesu – „Stwórz dwa giganty wspierające rozwój chmury w Europie: jeden z cieniem dla oprogramowania, a drugi z OVH dla infrastruktury” – Wygląda więc bardziej na pochodzenie OVHcloud. Jednak brak kontaktu w nowej firmie HubiC Shadow był dezorientujący. Od czasu przejęcia Octave Club młody strzelec stara się zaznaczyć regularną fizyczną obecność na kampusie w Paryżu, odnawiając swoją ofertę biznesową.

Dwadzieścia lat później jako szef spółki giełdowej

OVHcloud opublikuje swoją pierwszą listę giełdową 15 października, z proponowaną ceną akcji między 18,5 a 20 euro. Co szacuje się na 3,5 do 3,75 mld euro. Pożar w centrach danych OVHcloud w Strasburgu na początku 2021 roku opóźnił operację, której celem było zebranie 350 milionów மில்லியன் na inwestycje w infrastrukturę, i lekko nadszarpnął wizerunek marki, tracąc tysiące treści w ciągu dziesięciu dni. Jak wspomniano Dokument rejestracyjny wystawiony przez AMFCharakter działalności firmy – zwłaszcza potencjalne cyberataki i konkurencja ze strony Gafamu – naraża przyszłych inwestorów na ograniczoną liczbę zagrożeń. Powiedział, że to decydujący manewr dla rozwoju firmy na arenie międzynarodowej.

READ  Storm Aurora: Czterech zabitych w Polsce, odcięty ruch i elektryczność w północnej Europie

Sekretarz Stanu ds. Komunikacji Cyfrowej i Elektronicznej Cedric O’Brien powiedział, że chciałby zobaczyć. Spółka technologiczna notowana na CAC 40 do 2025 r., OVHcloud wydaje się być poważnym kandydatem. Prawdą jest, że kolejna firma, która była liderem w tej dziedzinie na początku czerwca 2021 r., doświadczyła zamieszania podczas debiutu giełdowego. Believe, ekspert w dziedzinie cyfrowej dystrybucji muzyki i wsparcia artystów, Powiedz nam W momencie odczuwania poczucia posiadania „Otarłem tynk z technicznego ekosystemu” Francuski podczas debiutu. Jej przewodnicząca, Denise Lodogaleri, obiecała pomóc ją ustabilizować „Przyszłe IPO mogą iść znacznie ciszej” Zauważył, że Octave powinien spotkać się z Clapem i skonsultować. Dzięki temu przypisaniu metoda OVHCloud na przejście na głęboką wodę.