Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obywatele wielu krajów dołączają do Ukrainy, by walczyć z siłami rosyjskimi

P / Polska / Masoud Ziyek i Abdul Hamid Hobas

Podczas gdy wojna Rosji z Ukrainą trwa, grupa ludzi z wielu krajów była widziana w sobotę, przechodząc do stref walki z Polski, aby dołączyć do sił ukraińskich i walczyć z siłami rosyjskimi.

Według kilku dziennikarzy, którzy relacjonowali wojnę, widziano grupę zagranicznych bojowników z różnych krajów przekraczających Ukrainę przez przejście graniczne Medica na granicy ukraińsko-polskiej.

Neil, którego pełnego nazwiska nie podano mediom ze względów bezpieczeństwa, powiedział, że przyjechał ze Szkocji, by walczyć z Rosją, podczas gdy Ukraina walczyła o niepodległość.

Dodał, że zamierza dołączyć do nich w walce zbrojnej z siłami rosyjskimi.

W środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział w swoim przemówieniu do narodu, że 16 tys. zagranicznych bojowników-ochotników przybędzie na pomoc jego krajowi i że pierwszy konwój jest w drodze.

27 lutego Zełenski zaapelował do całego świata i przyjaciół Ukrainy, wzywając ich do obrony Ukrainy i Europy przed rosyjskim atakiem.

Według szacunków ONZ co najmniej 351 cywilów, w tym 22 dzieci, zostało zabitych, a kolejnych 707 zostało rannych na Ukrainie od czasu, gdy 24 lutego Rosja przeprowadziła atak wojskowy na kraj Europy Wschodniej.

Według najnowszych danych agencji ONZ ds. uchodźców ponad 1,3 miliona osób uciekło z Ukrainy do sąsiednich krajów.

Ta rosyjska agresja wywołała oburzenie w społeczności międzynarodowej. Unia Europejska, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nałożyły na Moskwę cały szereg sankcji gospodarczych.

* Przetłumaczone z angielskiego przez Mourada Belhaj

Tylko część wysyłanych komunikatów, które Agencja Anadolu nadaje swoim abonentom za pośrednictwem Wewnętrznego Systemu Nadawczego (HAS), na stronie AA, jest emitowana w sposób skrócony. Skontaktuj się z nami, aby się zapisać.

READ  W Polsce narodowy rap kwitnie