Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obowiązkowa karta zdrowia dla wszystkich w Monako od 23 sierpnia

Księstwo Monako (znowu) zaciska paznokieć.

22 lipca rząd książęcy ogłosił powrót obowiązku noszenia maski na całym terytorium kraju, z wyjątkiem plaż i basenów. Władze wykonawcze Monako nałożyły również na wszystkie osoby spoza księstwa obowiązek przedstawienia pozwolenia zdrowotnego przy wejściu do barów i restauracji w kraju od 24 lipca.

Władze Monako ogłosiły we wtorek wieczorem rozszerzenie tego zobowiązania na rezydencje, mieszkańców i pracowników Monako. Jednak dla tych trzech kategorii osób będzie obowiązywać dopiero od 23 sierpnia.

„Ten okres pozwoli osobom, które chcą się zaszczepić, na zakończenie cyklu szczepień”., uzasadnia rząd książęcy w komunikacie prasowym.

To wzmocnienie systemu opieki zdrowotnej, zidentyfikowane w porozumieniu z Radą Narodową i zatwierdzone przez księcia Alberta II, ma na celu powstrzymanie liczby pozytywnych przypadków Covid-19, które nadal rosną z powodu alarmującego rozprzestrzeniania się wariantu delta.

“Jeśli osoby, które niedawno były leczone w CHPG, były nierezydentami, zatwierdzone dziś liczby pokazują 7 rezydentów na 15 osób leczonych w szpitalu. Większość zakażonych i zdecydowana większość pacjentów w szpitalu nie została zaszczepiona i ma najmniejszy profilskomentowały krajowe władze ds. zdrowia. Dlatego rząd emiratu przypomina, że ​​szczepienia są najskuteczniejszym sposobem ochrony siebie i ochrony innych. “

READ  Chiny z powodzeniem rozpoczęły swoją pierwszą załogową misję na Stację Kosmiczną Tiangong محطة