Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obok naszej galaktyki odkryto ogromną czarną dziurę

To niesamowite odkrycie. Zespół astronomów z University of Texas odkrył masywną czarną dziurę w sercu galaktyki karłowatej należącej do satelitów krążących wokół Drogi Mlecznej w „rzucać kamieniami” Z naszego Układu Słonecznego pod względem galaktyk, przyszłe raporty.

Początkowo celem zespołu była analiza zawartości ciemnej materii w tej czarnej dziurze, nazywanej Leo I. Jednak mierząc grawitację, jaką ta ostatnia wywiera na pobliskie gwiazdy – wskaźnik, który pozwala nam ocenić stężenie ciemnej materii – naukowcy byli również zaskoczony. Ta czarna dziura Około 3,3 miliona mas Słońca Chodziłoby o masę naszej galaktyki. Całkowicie nieproporcjonalny rozmiar w porównaniu do galaktyki gospodarza.

to odkrycie, opublikowany W artykule o Czasopismo Astrofizyczne, jest ciekawsza, ponieważ pozwala naukowcom lepiej zrozumieć związek, który uważano za proporcjonalny, między masami supermasywnych czarnych dziur a masami galaktyk, w których się znajdują, Futura Science Media dodaje. Dlatego niniejsze badanie całkowicie przetasowuje naszą wiedzę na ten temat.

Czarne dziury od lat fascynują naukowców. W miarę rozwoju ich technik odkrywania, takich jak te użyte w tym badaniu, odkrycia następują po sobie. Niedawno po raz pierwszy zaobserwowano czarną dziurę w gromadzie gwiazd Kto trafił na pierwsze strony gazet?. Można śmiało założyć, że w nadchodzących latach będziecie słyszeć coraz więcej o tych dziwnych rzeczach.

Zapisz się do naszego newslettera

Rzeczywiście, kilka nadchodzących misji kosmicznych powinno rozwiązać wiele pytań bez odpowiedzi. Europejska Ekspedycja Euklidesa, Zaplanowane w 2022, na przykład, powinny przyczynić się do lepszego zrozumienia ciemnej energii i ciemnej materii, podczas gdy misje Athena i Lisa, dwie misje opracowane przez Europejską Agencję Kosmiczną, powinny rzucić światło na siły, które umożliwiają rozwój i rozwój czarnych dziur.