Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obejrzyj ten film, który rzekomo pokazuje Joe Bidena spadającego z samolotu w Polsce

Prezydent USA Joe Biden odwiedził Polskę 20 lutego po wizycie na Ukrainie. Popularne wideo w mediach społecznościowych, na którym widać mężczyznę spadającego z prezydenckiego samolotu, zostało udostępnione z podpisami potwierdzającymi, że jest to prezydent USA. Ich celem jest przedstawienie zaawansowanego wieku 80-letniego Joe Bidena jako niezdolnego do kierowania Ameryką przez niektórych jego przeciwników. Ale zdjęcia zostały wyrwane z kontekstu: inne filmy pokazywały głowę państwa wysiadającą z samolotu bez potknięcia się, a Biały Dom potwierdził, że osoba na filmie pokazującym upadek nie była prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Dla tych, którzy nie wiedzą, starzejący się Biden ponownie skręcił kark dziś rano, wysiadając z samolotu w Polsce.„, podaje szczegółyTweet Otwarcie kpiący z prezydenta USA, został udostępniony prawie 1400 razy od 21 lutego.

Na antenie wyemitowano film nakręcony nocą na Y, na którym widzimy, jak mężczyzna upada i zostaje ranny na stopniach pomostu znajdującego się z tyłu samolotu.

Zrzut ekranu posta udostępnionego na Twitterze z fałszywym opisem, zrobionego 01.03.2023 r

Pod obrazem widoczny jest baner z tekstem w języku polskim sugerującym, że zdjęcia zostały wyemitowane przez polską telewizję. Stwierdza, że ​​scena została sfilmowana po wylądowaniu prywatnego samolotu Joe Bidena na lotnisku Warszawa-Chopin.

20 lutego prezydent USA przyleciał do Polski po niespodziewanej wizycie w Kew, gdzie potwierdził. Jego wsparcie Na Ukrainę, na kilka dni przed pierwszą rocznicą rosyjskiej inwazji.

Ten sam materiał filmowy przedstawiający upadającego mężczyznę został wyemitowany z podobnymi zarzutami, także w innych językachjęzyk angielskiI’hiszpańskiThe Rosyjski I to Holenderski.

Nie upadek Joe Bidena z samolotu

Ale Joe Biden nie był mężczyzną widzianym rannym na wybiegu, gdy wysiadali z samolotu, inny materiał z wizyty prezydenta USA w Polsce pokazuje i Biały Dom potwierdził AFP.

READ  AGS Warszawa oferuje skrzydła do Twoich przeprowadzek w Polsce i poza nią!

z Kino W tym filmy nakręcone przez dziennikarzy AFP, a także opublikowane przez inne media wiadomości ABC I Niebiańska wiadomość, pokaż wizytę Joe Bidena w Polsce. Widzimy, jak prezydent Stanów Zjednoczonych potyka się na mostku samolotu.

W przeciwieństwie do osoby widocznej na nagraniu, które odbiło się szerokim echem w sieciach społecznościowych, na moście pojawia się sam, nie otoczony przez wielu ludzi.

Na zdjęciach dziennikarzy AFP (poniżej) widać też używającego go Joe Bidena Przejście znajdujące się z przodu samolotu, Osoba widoczna w transmisji wideo na portalach społecznościowych nie jest osobą z tyłu stoiska.

Prezydent USA Joe Biden schodzi z samolotu Air Force One na lotnisku wojskowym w Warszawie, 20 lutego 2023 r. (AFP/POOL/Evan Vucci)

Prezydent USA Joe Biden schodzi z samolotu Air Force One na lotnisku wojskowym w Warszawie, 20 lutego 2023 r. (AFP/POOL/Evan Vucci)

Jak opisali nasi koledzy Legendarny lekarzWitryna weryfikacyjna z siedzibą w Gruzji analizująca materiały z polskiej telewizji TVN24Relacja na żywo z przylotu i zejścia Joe Bidena jest widoczna po upadku innej, niezidentyfikowanej osoby, która wysiadła z samolotu Joe Bidena.

A Inne wideo na żywo ABC News, amerykański kanał emitowany na Facebooku, umożliwia obserwację tych samych wydarzeń.

Na tych obrazach po raz pierwszy widzimy rozmieszczenie trapu z tyłu samolotu. Wiele osób używa go do wysiadania z samolotu, a jedna z nich potyka się, a następnie poślizgnie.

Później Prezydent Stanów Zjednoczonych sam wysiada z samolotu, z innego trapu zaparkowanego z przodu samolotu, prawie cztery minuty po upadłym mężczyźnie.

Zrzut ekranu z transmisji wideo na żywo na Facebooku przez ABC News zrobione 24 lutego 2023 r

Zrzut ekranu z transmisji wideo na żywo na Facebooku przez ABC News zrobione 24 lutego 2023 r

Amerykańskie media zauważyły ​​również, że przednie wejście prezydenckiego Air Force One jest zwykle zarezerwowane dla prezydenta, jego rodziny lub gości specjalnych. Wiadomości CBS.

READ  Minimalny podatek handlowy: Polska blokuje Europę

Wyłączony Dużo zdjęć Właściwie zrobione przez fotografów AFP w przeszłości Joe Bidena i D’Inni prezydenci USA Skorzystaj z przednich drzwi samolotu.

Air Force One z prezydentem USA Joe Bidenem przylatuje na lotnisko wojskowe w Warszawie 20 lutego 2023 r. (AFP / Wojtek RADWANSKI)

Biały Dom potwierdził również AFP, że wideo zamieszczone w mediach społecznościowych nie przedstawia prezydenta USA.

Osoba spadająca na tym filmie to nie POTUS [acronyme anglais pour 'President of the United States’, le président des Etats-Unis en français, NDLR]„, powiedział AFP Sean Chavet, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

AFP nie potrafiła jednak z całą pewnością potwierdzić tożsamości osoby, która wypadła z samolotu. Według brytyjskich mediów NiezależnyTo członek personelu Białego Domu towarzyszący prezydentowi Stanów Zjednoczonych.

Podobnie jak Joe Biden Potknął się Kilka dni po przybyciu do Polski wspiął się po schodach na pokład samolotu 22 lutego przed wylotem z Warszawy do Waszyngtonu.

Inni Ćwierkać Po upadku z samolotu 20 lutego Joe Biden miał siniaka na czole i opublikował zdjęcia prezydenta USA z ciemnym znakiem na czole.

Ale znak rzeczywiście pochodzi z popiołów umieszczonych na czole Joe Bidena w Środę Popielcową, część chrześcijańskiej tradycji, która, jak powiedział, honoruje początek Wielkiego Postu. pomógł podczas ruchu.

– powiedział polski ksiądz, który odprawiał nabożeństwo na Facebooku Położył popiół na czole Bidena wraz z dołączonymi zdjęciami.

Zarzuty, że Joe Biden się starzeje

To nie pierwszy raz, kiedy 80-letni demokratyczny prezydent został niesłusznie skrytykowany za swój wiek. W październiku AFP zweryfikowała już zarzuty, które Joe Biden salutował w próżni.Niewidzialny człowiek„Po przemówieniu.

Inne filmy przedstawiające starzejącego się prezydenta zostały w ostatnich miesiącach zweryfikowane także przez inne media. Tutaj.

Po stronie republikańskiej wiele osobistości – a na pierwszym miejscu były prezydent Donald Trump, który nie uznaje swojej porażki w 2020 roku i zbliża się do kandydowania w prawyborach w 2024 roku – również portretuje prawie starego, niekompetentnego Joe Bidena i został zmanipulowany po lewej stronie. Skrzydła Demokratów.

READ  Jak wspierać współpracę między ludźmi i robotami?

Zarzuty te opierają się na wcześniejszych incydentach, takich jak upadek głowy państwa z roweru w 2022 r Potknął się na pokład prezydenckiego samolotu Samolot prezydenta USA w 2021 r.

W lutym 2023, po serii recenzji m.in.Bardziej szczegółowe badanie neurologiczne„, lekarz Joe Bidena szacowany ten ostatni”Doskonałe zdrowie„,”Energiczny„I”Odpowiedni„Aby spełnić swój obowiązek.

Pod koniec września 2022 r. interwencja lidera Demokratów wzbudziła wiele pytań, gdy przemawiał do zmarłego na początku sierpnia 2022 r. republikańskiego kongresmana Jackie Walorskiego.Gdzie jest Jackie?Zapytał.

Jego pytanie wywołało kilka próśb prasy o sprawdzenie, czy Joe Biden zapomniał, że kongresman zmarł, podczas gdy Biały Dom wydał komunikat prasowy po śmierci elekta, w którym sam prezydent USA powiedział:Zszokowany i zdenerwowany„.

W tamtym czasie sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, odmówiła przyznania się, że Joe Biden popełnił błąd, wierząc, że nie może znaleźć pytania.niepokojenieJednak Joe Biden poszedł przeprosić rodzinę kilka dni później.