Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

O swoim stanie zdrowia opowiada nam Timothy Lawrence, mąż księżniczki Anny

O swoim stanie zdrowia opowiada nam Timothy Lawrence, mąż księżniczki Anny

W dniu 25 czerwca 2024 r., tuż po południu, wiceadmirał Timothy Lawrence udał się do szpitala Southmead w Bristolu, gdzie obecnie leczona jest jego żona, księżna Anna. Siostra Karola III, ofiara wstrząśnienia mózgu, straciłaby wszelkie wspomnienia związane z „wypadkiem”.

25 czerwca z niebieską teczką na dokumenty Timothy Lawrence pędzi do drzwi imponującego szpitala Southmead w Bristolu. Tam jego żona, księżniczka Anna, pospieszyła, aby zająć się sprawą „wypadku”, który miał miejsce dwa dni wcześniej w jej domu w Gatcombe Park. „Księżniczka Royal odniosła lekkie obrażenia i wstrząśnienie mózgu” – czytamy w krótkim komunikacie prasowym rodziny królewskiej opublikowanym następnego dnia. Dlaczego doznał kontuzji? Według zespołu medycznego doszło do gwałtownego zderzenia z głową lub nogami konia. Żaden świadek nie może jednak potwierdzić tej relacji, ponieważ w czasie wydarzeń siostra Karola III szła samotnie. Jak podaje brytyjski dziennik „Daily Mail”, nawet ona nie będzie cierpiała na „tymczasową” utratę pamięci telegraf.

Wiceadmirał Sir Tim Lawrence opuszcza szpital Southmead w Bristolu, gdzie księżna Anna przebywa na leczeniu wstrząsu mózgu po wypadku w Gatcombe Park w niedzielny wieczór. © Ben Birchall / PA Wire / ABACAPRESS.COM

Southmead, znany jako największy szpital w południowo-zachodniej Anglii, jest siedzibą jedynego dużego ośrodka urazowego dla dorosłych – koordynowanego przez Greater Severn Trauma Network – a także specjalistycznego oddziału neurologicznego. Wystarczająco dużo, aby zapewnić sześćdziesięciolatkowi najlepszą opiekę! Ale niekoniecznie najlepsze posiłki… Facet, którego pieszczotliwie nazywamy „Timem”, na jeden dzień zamienił się w dostawcę, przynosząc swojej żonie „trochę słodkości z domu”. Były oficer marynarki zapewnił także o stanie zdrowia księżnej Royal. „Ma się dobrze” – zapewnia nas po dwóch godzinach spędzonych przy jej łóżku. „Powoli ale pewnie.”

Przeczytaj także >> Księżniczka Anna jest hospitalizowana

Optymistyczne słowa odzwierciedlają przesłanie Pałacu Buckingham: księżna Anna powinna „pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia”. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeszcze w tym tygodniu powinieneś móc opuścić szpital. W międzyczasie może liczyć na wsparcie mężczyzny, który dzieli jej życie od ponad trzydziestu lat, ale także na wsparcie dwójki dzieci, Zary i Petera Phillipsów. Karol III nie omieszkał przesłać swojej ukochanej siostrze „najdroższych życzeń i wyrazów miłości”.

READ  Quinté PMU - PROGNOZA GRAND NATIONAL DU TROT 23 listopada 2022
Szpital Southmead w Bristolu, 24 czerwca 2024 r., gdzie księżna Anna została przyjęta ze wstrząśnieniem mózgu w wyniku wypadku w domu w Gatcombe Park w Gloucestershire.
Szpital Southmead w Bristolu słynie z centrum urazowego i neurologicznego. © Emma Trimble/SWNS/ABACAPRESS.COM