O awans do ćwierćfinału Caroline Garcia zmierzy się z trzecią na świecie Coco Gauff

Dominując nad trzecią zawodniczką świata, Francuzka po raz pierwszy od turnieju Masters, który wygrała w listopadzie 2022 roku, pokonała jedną z 5 najlepszych zawodniczek.

Telewizja francuska – redakcja sportowa

opublikowany

Czas czytania: 1 minuta

Francuzka Caroline Garcia zmierzy się z Coco Gauff podczas 16. rundy turnieju WTA 1000 w Miami (USA), 25 marca 2024 r. (MEGAN BRIGGS / AFP)

To zwycięstwo, które będzie policzone. Caroline Garcia (nr 27) z Coco Gauff (nr 3) wygrała 6:3, 1:6, 6:2 w 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Miami. Po wyeliminowaniu w poprzedniej rundzie Naomi Osaki, Francuzka po raz pierwszy w tym sezonie (i pierwszym od mistrzostw w Pekinie w październiku 2023 r.) zakwalifikowała się do ćwierćfinału turnieju.

Duża przerwa powietrzna po wygraniu pierwszego seta, wślizg barkiem po przegranej w drugim i Caroline Garcia wznowiła marsz do przodu. Po raz pierwszy od turnieju Masters 2022, który wygrała w listopadzie, pokonując zwłaszcza Marię Sakkari, ale także Coco Gauff, Francuzka dodała do swojego rekordu członka pierwszej piątki świata. W obliczu trzeciego miejsca w światowym rankingu WTA nr 27 zdołała zebrać się w sobie i odzyskać przewagę w trzecim secie, w którym prowadziła przez cały wyścig. „W meczu przeciwko Coco zawsze mam wrażenie, że w każdej chwili wszystko może się odwrócićFrancuzka przyznała pod koniec spotkania. Miło jest wygrać taki mecz. przeciwkoTo podniosło morale.”

Dużo bardziej realistyczna niż jej przeciwniczka (przeliczone zostały trzy break pointy z pięciu, w porównaniu do 2/7 w przypadku Amerykanki), Caroline Garcia obroniła cztery break pointy w ostatnim akcie meczu. Po raz trzeci z rzędu zdominowała Coco Gauff, która wygrała ostatni turniej US Open i dotarła do półfinału na początku roku w Melbourne, a w zeszłym tygodniu w Indian Wells. Prawdziwe rekordowe zwycięstwo zawodnika, który do tej pory był zwątpiony.