Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowotwory skóry: jak im zapobiegamy?

Rak skóry: wskazówki, jak mu zapobiegać – 20 minut

  • Do piątku trwa tydzień profilaktyki i badań przesiewowych.
  • Możliwość na kilka dni przed latem przypomnienia podstaw ochrony skóry przed słońcem.
  • Z 15 000 nowych przypadków raka skóry rocznie, Francuzi mogą lepiej kwestionować dobre gesty, ale także samobadanie.

Uratuj ją skóraMoże to być spowodowane koszulą z długimi rękawami lub smarowaniem tonami kremu. Z tymi ostatnimi dniami mieszana fala upałów –
rozwiązaćPowrót na balkon lub plażę odbywa się z uśmiechem… ale nie zawsze z filtrem przeciwsłonecznym.

Dlatego kilka dni wcześniejlato A już za kilka tygodni podczas wakacji szkolnych dermatolodzy za pomocą głośników przypominają wszystkim, że słońce jest przyjemne, ale w małych dawkach. Stąd ten film przypominający o Bibliotheca Alexandrina, aby dowiedzieć się o raku skóry.

Połowa Francuzów nie założy kremu z filtrem

W sumie co roku we Francji diagnozuje się 80 000 przypadków raka skóry, co czyni go „najczęstszym rodzajem raka”. Krajowa Federacja Dermatologów i Wenerologów (SNDV), kto to prowadzi
Tydzień profilaktyki i badań przesiewowych. „Ludzie muszą żyć, ale wydaje się ważne, abyśmy przypomnieli nam o radach dotyczących ochrony przed światłem” – powiedział AFP szef SNDV, Luk Solimowicz.

Bo jak na ironię, „chociaż wszyscy wiedzą, że nadmierna ekspozycja na słońce może być szkodliwa, bardzo niewiele osób chroni się w praktyce” – zapewnia. W rzeczywistości, według ankiety przeprowadzonej przez Ipsos tego stowarzyszeniaOdsłoń to paryski42% Francuzów przyznaje, że nigdy lub rzadko używa kremów z filtrem, a 57% nie nosi czapki ani nakrycia głowy.

Chroń odzież ponad wszystko

Dlatego stowarzyszenie stara się powtórzyć podstawową radę, aby zapobiec skierowaniu czerniaka na chemioterapię. Nie, kabiny UV nie „przygotowują” skóry na słońce, a najlepszą ochroną „nie jest filtr przeciwsłoneczny, ale ochrona odzieży, brak ekspozycji między południem a godziną 16 oraz noszenie kapelusza i okularów przeciwsłonecznych” – podsumowuje lekarz. W rozmowie z 20 minutJak podkreślała dermatolog Catherine Olivers-Gotti: Ochrona skóry to nie tylko wakacje czy plaża. Plantatorzy winorośli, pracownicy budowlani, wspinacze górscy oraz miłośnicy grilla lub kosiarek powinni również rozważyć stosowanie kremów przeciwsłonecznych i nakryć głowy.

W tym roku cały proces odbywa się w sieci. Teren sauver-sa-peau.fr Lista prawdziwych/fałszywych i prostych wiadomości od dermatologów, przekazywanych na portalach społecznościowych. Proces, wspierany przez wiele marek kosmetycznych, oparty będzie na lekcjach i dyskusjach z „influencerami” specjalizującymi się w poradach dotyczących skóry.

READ  Kosmiczne błyski z nieoczekiwanego źródła