Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe strajki chłopskie we Francji i Polsce

Nowe strajki chłopskie we Francji i Polsce

Na mniejszą skalę niż w ostatnich tygodniach w Europie trwają mobilizacje wściekłych rolników. Przykład we Francji i Polsce w najbliższy piątek.

Reklama

We Francjirolnicy z integracji obszarów wiejskich ponownie zabrali głos, ponieważ od otwarcia targów rolniczych w Paryżu napięcie osiągnęło najwyższy poziom. W piątek rano około stu demonstrantów pojechało traktorami na obrzeża Place de l'Etoile w Paryżu. Na krótko zablokowali cały dostęp traktorami i belami siana. Niespodziewany ruch, aby oddać hołd rolnikom, którzy popełnili samobójstwo.

Ta spontaniczna i niezapowiedziana demonstracja doprowadziła do aresztowania 66 osób. Ciągniki eskortowały motocykle Policji. Oprócz swoich żądań krajowych francuscy rolnicy kwestionują europejską politykę w tym sektorze, w szczególności umowę z Mercosurem.

Polskarolnicy zablokowali drogę na Litwę, jedyną drogę dojazdową z krajów bałtyckich do Polski i krajów południowych. Protestujący sprzeciwiają się importowi i reeksportowi ukraińskiego zboża z Polski na Litwę, które następnie jest zwracane do Polski jako import do UE bez testów i kontroli.

READ  Władimir Putin zaprzecza jakiejkolwiek odpowiedzialności za kryzys migracyjny