Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa partia polityczna nalega na opuszczenie Polski przez Unię Europejską

Nowa partia polityczna nalega na opuszczenie Polski przez Unię Europejską

Pod przewodnictwem nowej formacji: Niepodległości polski nacjonalista Robert Bagiewicz proponuje wycofanie się z projektu europejskiego.

Reklama

Robert Bagiewicz był jedną z postaci nacjonalizmu w Polsce. Teraz rozpoczyna nową bitwę polityczną, tworząc suwerenną partię katolicką: Niepodległość.

Jego plan opiera się na prostym pomyśle: wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Kurs proponuje także obowiązkową służbę wojskową, edukację patriotyczną, łatwiejszy dostęp do broni i zakończenie unijnej polityki klimatycznej i migracyjnej.

Unia Europejska jest dziś ciężarem i to przestarzałym– zapewnia Robert Bagiewicz.

Ten „Byłoby to obciążeniem dla naszej gospodarki, czyli stratą dla nas w sferze handlowej, finansowej i materialnej, a w sferze kulturalnej oznaczałoby całkowite zniszczenie wszystkiego, co opiera się na Europie.„, on kontynuuje.

W Polsce maleje poparcie dla UE. Za rezygnacją ze wspólnego planu opowiada się 20% mieszkańców. Obserwatorzy tłumaczą tę tendencję kontrowersjami Ukraińskie zbożaAle także za sprawą poprzedniego ultrakonserwatywnego rządu PiS na czele.

Ze względu na brak pozytywnej komunikacji wokół UE, przez osiem lat polski rząd często doświadczał narracji antyeuropejskich, które były wykorzystywane do jego niepowodzeń, a w przestrzeni informacyjnej dominował „Polexit”, dlatego właśnie dzieje się ta jesień .– ocenia Maja Mazurkiewicz, analityk Alliance4Europe.

Jednak w zeszłym roku do władzy doszli Polacy Proeuropejska koalicja pod przewodnictwem Donalda Tuska. Po tych wyborach poparcie znów zaczęło rosnąć.

Filozofia rządu Donalda Tuska polega na jasnym określeniu swoich oczekiwań i racji społecznych. [européenne]Ale wokół czyjejś opinii można tworzyć koalicje– podkreśla Magdalena Sopkowiak-Czarnecka, odpowiedzialna za sprawy unijne w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Każdy, kto zastanawia się dzisiaj nad sytuacją wyjścia z Unii Europejskiej, musi odpowiedzieć sobie na pytanie: kiedy staniemy w obliczu wojny na Ukrainie, kiedy staniemy w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, gdzie bylibyśmy, gdybyśmy jako Polska nie byli jej częścią. UE i NATO dzisiaj?„, ona pyta.

READ  Strefy anty-LGBT nie otrzymają unijnego dofinansowania – EURACTIV.com, potwierdza Komisja

Najbliższe wybory samorządowe zaplanowane na 7 kwietnia pokażą, w jakim kierunku chcą podążać Polacy, pomiędzy eurosceptycyzmem a euroentuzjazmem.