Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nocne przyjęcie w EHPAD jako alternatywa dla opiekunów

Aby uniknąć utraty orientacji, Wielu seniorów decyduje się na pozostanie w domu. Opiekunowie nie mogą jednak być dostępni w pełnym wymiarze godzin, aby zapewnić ich potrzeby i bezpieczeństwo, ponieważ muszą także odpocząć. Przyjęcie nocne staje się najlepszą alternatywą.

Wykrywasz odbiór nocny w EHPAD?

Jest to usługa świadczona w niektórych EHPAD, której celem jest umożliwienie osobom starszym spędzenia w nich jedynie nocy, podczas gdy w ciągu dnia mogą mieszkać w domu. Usługa ta przeznaczona jest dla wszystkich osób starszych, które potrzebują opieki lub wsparcia w porze nocnej.

To rozwiązanie jest preferowane dla osób z zaburzeniami pokrewnymi lub cierpiących na chorobę Alzheimera. W tym samym czasie, Pomaga odciążyć opiekunów, ponieważ oni również potrzebują odpoczynku Abyśmy mogli nadal opiekować się tymi starszymi osobami w jak najlepszych warunkach.

Proces przyjęcia nocnego jest bardzo prosty. Beneficjenci opuszczają swoje domy późnym popołudniem lub wieczorem i udają się do EHPAD. Ogólnie rzecz biorąc, w tej usłudze brany jest pod uwagę transport. Po przybyciu mają prawo uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach organizowanych dla stałych mieszkańców. Seniorzy, którzy korzystają z tego zabiegu, jedzą także na miejscu kolację przed pójściem spać.

W nocy placówka dba o pranie, lekarstwa, ubrania i całą niezbędną opiekę. W cenę usługi wliczone jest także śniadanie. Ale, Należy zaznaczyć, że odbiór nocny jest jedynie rozwiązaniem tymczasowym. Tak naprawdę jego maksymalny czas trwania powinien wynosić 90 dni, co odpowiada 3 miesiącom.

Funkcje recepcji nocnej

Wielu Francuzów poświęca swój czas opiece nad osobami starszymi w swoich rodzinach, zwłaszcza dziećmi, wnukami lub osobami, które mają więzi rodzinne z osobami starszymi. Z biegiem czasu ta odpowiedzialność może odcisnąć szczególnie emocjonalne i fizyczne piętno na opiekunach. Dlatego też istnieją zatwierdzone środki mające na celu wspieranie i łagodzenie tego ostatniego. Do najbardziej zalecanych praktyk należy przyjmowanie nocne w EHPAD-ach, m.in Celem jest zapewnienie kompleksowej opieki osobom starszym.

READ  56 000 młodych ludzi wezwało do szczepień w Auvergne-Rhone-Alpes

W ramach tego systemu seniorzy znajdują się w bezpiecznym i spokojnym otoczeniu w otoczeniu wykwalifikowanej kadry. Jednocześnie w placówce zatrudniona jest kadra pielęgniarska, która zapewnia stały monitoring pensjonariuszy. Seniorzy korzystający z tego systemu również nie są odizolowani, gdyż po przybyciu uczestniczą we wszystkich zajęciach, a także jedzą kolację i śniadanie z innymi mieszkańcami.

L'Echo des Séniors to niezależny portal informacyjny. Wesprzyj zespół redakcyjny, dodając nas do ulubionych w Google News.