Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nigdy nie mów nigdy”, Zidane nie zamyka drzwi do PSG

Podczas czwartkowego wywiadu dla L’Equipe Zinedine Zidane nie wykluczył, że pewnego dnia zostanie trenerem PSG. Dawał wskazówki na temat jego pragnień jako artysty.

Zinedine Zidane obchodzi w ten czwartek swoje pięćdziesiąte urodziny. Okazja na każdy dzień drużyna Wydać specjalne wydanie kariery mistrza świata z 1998 roku, zastępując tymczasowo nazwę gazety imieniem idola całego pokolenia piłkarzy. Sercem tego wpisu jest wywiad z byłym trenerem Realu Madryt, w którym porusza wiele aktualnych tematów. Jak możliwość jednego dnia trenowania PSG.

>> Informacje o oknie transmisji na żywo

Urodzony w Marsylii Zidane nigdy nie uczęszczał do OM, ani jako zawodnik, ani jako trener. Ale jej imię nieuchronnie kojarzy się z miastem Marsylia. Czy mógłby kiedyś zostać trenerem Paris Saint-Germain? „Nigdy nie powinieneś mówić nigdy, to takie założenie. Zwłaszcza, gdy jesteś dzisiaj trenerem. Kiedy byłem piłkarzem, miałem wybór, prawie wszystkie kluby. Trenerze, nie ma pięćdziesięciu klubów, do których mogę pójść. Są dwa lub trzy możliwości. […] Jeśli wrócisz do klubu, to wygrana. Mówię to z całą pokorą. Dlatego nie mogę nigdzie iść”.

Zidane nie widzi siebie jako trenera Premier League

Wydaje się, że w klubie możliwości są ograniczone, pomiędzy chęcią kierowania zespołem zdolnym do osiągania bardzo wysokich celów, a chęcią opanowania języka kraju, w którym gra perfekcyjnie. „Na przykład język. Pewne okoliczności utrudniają sprawę… kiedy ludzie mówią do mnie: „Chcesz pojechać do Manchesteru?” Rozumiem angielski, ale nie opanowałem go w pełni. Wiem, że są trenerzy, którzy chodzą do klubów bez znajomości języka. Ale pracuję inaczej. Aby wygrać, jest tak wiele elementów, które wchodzą w grę, to globalny kontekst. Wiem, czego potrzebuję, aby wygrać”.

Ale czekając na nowe wyzwanie dla klubu, Zizou skupia się na drużynie Francji. Chęć poprowadzenia The Blues pewnego dnia sprawiła, że ​​w końcu zrezygnował z paryskiej szansy, by nie przegapić okazji w przypadku otwarcia po mundialu 2022 w Katarze (21 listopada – 18 grudnia). „Oczywiście chcę być (trenerem). Mam nadzieję, że kiedyś będę. Kiedy? To nie zależy ode mnie. Ale chcę być pełnym kręgiem z zespołem. Francją” – potwierdza ZZ. Z wizjerem na początku 2023 roku?

READ  Mimo porażki z Brazylią francuscy siatkarze zdobywają jedną czwartą