Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Niezwykle napięta” sytuacja w Bachmucie została bardzo zdewastowana

„Niezwykle napięta” sytuacja w Bachmucie została bardzo zdewastowana

Zdjęcie na okładce: Ukraiński żołnierz strzela z haubicy Msta-B w kierunku rosyjskich pozycji w pobliżu frontowego miasta Bakhmut 2 marca 2023 r., podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Dmitar Dełkow/AFP

  • Atak potępił w czwartek prezydent Rosji Władimir Putin „terrorysta” Po tym, jak Moskwa zgłosiła wtargnięcie „wandali” Ukraińcy w obwodzie briańskimw południowo-zachodniej Rosji, region przygraniczny Ukrainy.
  • Według nagrań CCTV, Eksplozję słychać było w czwartek w miejscowości Kołomna, około 100 kilometrów na południowy wschód od Moskwy. Według rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti, powołując się na przedstawiciela regionalnych służb ratowniczych, nie wykryto żadnych oznak wybuchu.
  • Stany Zjednoczone ogłosiły w piątek nową pomoc wojskową dla UkrainyBiały Dom powiedział, nie wyjaśniając szczegółów. „Będzie to głównie amunicja do systemów, które Ukraińcy już mają”.był usatysfakcjonowany oświadczeniem Johna Kirby’ego, rzecznika władzy wykonawczej USA ds. bezpieczeństwa narodowego.
  • Joe Biden przyjmuje w piątek kanclerza Niemiec Olafa Schultza jako okazję do wysłania wiadomości o jedności do Moskwy i Pekinu Po celnym podaniu między dwoma głównymi kibicami Kijowa.
  • W czwartek władze Kupyańska wezwały zagrożonych mieszkańców – dzieci i osoby niepełnosprawne – do opuszczenia regionuktóry znajduje się około stu kilometrów na południowy wschód od Charkowa, ” Z powodu ciągłego ostrzału tego obszaru przez siły rosyjskie”.
  • Według gubernatora obwodu donieckiego Pawła Kirilenki w Bachmucie nadal mieszka około 5 tys. osób, w tym 37 dzieci.we wschodniej Ukrainie, chociaż miasto liczyło około 70 000 mieszkańców przed rozpoczęciem konfliktu.

Znajdź wczorajszą transmisję na żywo, klikając ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty o wojnie na Ukrainie

realistyczny. Bezprecedensowa „infiltracja” Ukrainy na terytorium Rosji

Powieść. W Rosji rysunek dziecka przeciwko wojnie na Ukrainie może doprowadzić do zabrania rodziców na komisariat

realistyczny. Chińscy eksperci przypisują „nieograniczoną” przyjaźń między Pekinem a Moskwą

READ  W Maroku fosforany służą dyplomacji

obraz. Białoruś: Alice Bialatsky, Pokojowa Nagroda Nobla w klatce

deszyfrowanie. Szwajcaria waha się z dostawą broni na Ukrainę

chroniczny. Alain Frachon: „Ukraina prowadzi rachunki i zamierza pewnego dnia ścigać odpowiedzialnych, w tym Władimira Putina”

Podcast. Ogólne zrozumienie wojny na Ukrainie

realistyczny. Światowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania