Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niesporczaki, mikroskopijne zwierzę, które mogłoby skolonizować Księżyc

Niesporczaki, mikroskopijne zwierzę, które mogłoby skolonizować Księżyc

Nie widzisz tego, ale to małe stworzenie wylądowało na Księżycu. Niesporczak to zwierzę Mikroskopijny (Ma niecały milimetr długości, co uniemożliwia dostrzeżenie go bez odpowiedniego urządzenia) zwanego czasem niedźwiedziem wodnym. Mają dwoje oczu, trąbę i ustnik. Jego nogi nie są połączone stawami, ale mimo to mają pazury.

Przy tak naturalnym wyposażeniu trudno sobie wyobrazić inwazję niesporczakówprzestrzeń. Jednak 22 lutego 2019 roku specjalna sonda kosmiczna była w stanie dotrzeć do naszego satelity, w którym znajdowały się te słynne małe potwory. Istniały w stanie odwodnionym i dlatego nie były aktywne, ale z pewnością były zdolne do życia.

Ale problem: sześć tygodni później sonda kosmiczna uderzyła w Ziemię z małymi niesporczakami na pokładzie. Zderzenie z powierzchnią Księżyca było gwałtowne, a jego prędkość osiągnęła ponad 3000 km/h. Satelita, który to wysłał NASA Udało nam się również zrobić zdjęcia tego efektu, który nam o tym mówi Zachodnia Francja.

Jeśli sonda rozproszy się na kilka kawałków w odległości większej niż 100 metrów, oznacza to również, że niedźwiedź wodny wyparował w cztery strony Księżyca. Czy mogą więc skolonizować nasz kraj? Satelity naturalne?

Z góry odpowiedź będzie nieco negatywna. Po pierwsze dlatego, że te małe organizmy mogą przetrwać w próżni jedynie uderzenia przy prędkościach mniejszych niż 2600 km/h. piasekWedług badań laboratoryjnych. Muszą więc (…)

(…) Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej

Dlaczego na Księżycu jest tak wiele kraterów?
Planety te leżą na mroźnych krańcach naszego Układu Słonecznego i nadal mogą mieć ciepłe oceany
Księżyc: Jak astronauci Artemis 2 faktycznie przygotowują się do powrotu na Ziemię
Francuscy badacze odkryli sekret doskonałego chleba
Co by się stało, gdyby grawitacja zniknęła?