Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nieskażona broń Swift… przełom dla armii rosyjskiej w drugim mieście na Ukrainie…

6:55: RT na celownikach Ottawy

Czy Ottawa zostanie ocenzurowana w RT? W sobotę kanadyjski rząd wyraził „zaniepokojenie” nadawaniem tego kanału na swoim terytorium, oskarżając swoich krytyków o bycie rzecznikiem Kremla.

„Podzielam obawy wielu Kanadyjczyków dotyczące obecności Rosji w naszym systemie nadawczym” – napisał na Twitterze minister dziedzictwa Pablo Rodriguez. „Badamy wszystkie opcje” – powiedział ten bliski przyjaciel premiera Justina Trudeau.

Gazeta ostrzegła w piątek, że RT „jest obecnie na liście zatwierdzonych usług spoza Kanady”, ale jej licencja na nadawanie jest „przywilejem (który można cofnąć”). obowiązek Kanadyjski konstabl audiowizualny, CRTC.

Coraz więcej krajów oddzieliło ostatnio RT. W piątek to główny dostawca dostępu do telewizji w Finlandii zaprzestał nadawania. Ze swojej strony Londyn zwrócił się w środę o sprawdzenie przez organ regulacyjny licencji przyznanej RT. Na początku lutego Niemcy zakazali kanału na swoim terytorium, co skłoniło Rosję do zamknięcia moskiewskiego biura Deutsche Welle.

READ  Emmanuel Macron potwierdził swoje poparcie dla Kijowa po „masakrze dokonanej przez rosyjskie siły zbrojne w Oleniwce”.