Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niesamowite odkrycie pozostałości skóry dinozaura!

Podczas gdy kanadyjski park prowincjonalny dinozaurów słynie z bogactwa skamieniałości, to nowe odkrycie szkieletu hadrozaura jest wyjątkowe: odsłonięta część zawiera już kilka kawałków skamieniałej skóry, która obiecuje dostarczyć cennych i nowych informacji na temat tego dinozaura z kredy.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Wywiad: Trzy niezwykłe dinozaury
Dinozaury są niesamowitymi stworzeniami ze względu na swoją naturę, zdolności lub wielkość. Nie znają jego odpowiednika w obecnym świecie zwierząt. Firma Futura-Sciences przeprowadziła wywiad z paleontologiem Ericiem Buffettem, aby opowiedzieć nam o swoim najbardziej zaskakującym dinozaurze.

Każde odkrycie skamieniałości dinozaurów przynosi naukowcom część emocji. Ale jest kilka szczególnie gorączkowych. Tak jest w przypadku tego zaskakującego odkrycia szkieletu Hadrozaura, dokonanego w 2021 roku. Podczas spaceru po Dinosaur Provincial Park w Kanadzie grupa studentów i naukowców znalazła niewielką część szkieletu z To jest dinozaur z kaczodziobem który pojawia się na zboczu niewielkiego wzgórza. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic wyjątkowego.

Miejsce, sklasyfikowane przez UNESCO, słynie z ogromnej koncentracji skamieniałości sięgającej końca okresu kredowego (77-75 mln lat temu) oraz paleontolodzy Jedź tam regularnie, aby szukać nowych okazów. W okolicy znaleziono już kilka szkieletów hadrozaura.

Ale po bliższym zbadaniu naukowcy zauważają ważny szczegół: odsłonięta część, która odpowiada ogonowi i części nogi osobnika, ma kilka obszarów z pozostałościami skamieniałej skóry. Zakryte powierzchnie są również dość duże.

Bardzo obiecujące odkrycie

Nie trzeba wiele, aby szybko przygotować pracę poszukiwacza, ponieważ znalezisko jest tak obiecujące. Już lokalizacja widocznej części szkieletu wskazuje, że cały okaz mógł się zachować, ponieważ obecnie zdecydowana większość skamieniałości jest nadal zakopana w Skały osadowe Szary tworzy małe wzgórze.

Jeśli w tym parku często spotyka się szczątki hadrozaura, to odkrycie kompletnego okazu jest bardzo rzadkie i może dostarczyć ważnych informacji, których dotychczas brakowało na temat wyglądu tego dinozaura. roślinożerny i na nim anatomia. Naukowcy mają również nadzieję na znalezienie innych obszarów pokrytych skamieniałą skórą, co pomoże nakreślić bardziej szczegółowy obraz tego gatunku.

READ  Jak najdokładniejszy zegar na świecie może zmienić podstawową fizykę - 16.02.2022 o 21:24

przywrócić odłamki skamieniałej skóry W rzeczywistości bardzo rzadko ta miękka część jest znacznie trudniejsza do zachowania niż kość. W świetle rozległości pokrytych obszarów odsłoniętej części skamieniałości naukowcy sugerują, że okaz Zostały pochowane bardzo szybkoZ pewnością niecałe dwa dni po jego śmierci. Pozwoliłoby to na wyjątkową ochronę skóry.

Kolejna osobliwość tego znaleziska: mały rozmiar kości ogona i stopy sugeruje, że mógł to być mały osobnik. Odkrycie, ponownie, jest bardzo rzadkie i może pozwolić nam lepiej zrozumieć, jak to się stało dinozaury Ewoluował i ewoluował z wiekiem.

Wiele informacji o krowie kredowej

Hadrozaury to jedna z kultowych postaci okresu kredowego. W rzeczywistości liczba odkrytych skamieniałości jest tak duża, że ​​gatunek ten nazywany jest krową kredową. Stada muszą być liczne w tym czasie.

Tym samym wykopaliska tego wyjątkowego okazu rozpoczęły się w sierpniu 2022 roku i mają potrwać kilka miesięcy. Zadeklarowano długą i skrupulatną pracę, ale konieczną do zapewnienia dobrego zachowania skamieniałości.

Po zeskanowaniu szkielet zostanie przewieziony do laboratorium przygotowawczego na Królewskie Muzeum TyrrellaAby studiować i analizować to pod każdym kątem. To badanie powinno zająć kilka lat. Cierpliwość jest wymagana, ale bez wątpienia niesie ze sobą swój udział w niespodziankach i postępie naukowym.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?