Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nieregularne miesiączki wiążą się z większym ryzykiem chorób serca

Nieregularne miesiączki wiążą się z większym ryzykiem chorób serca

Naukowcy odkryli, że nieregularne cykle miesiączkowe są bardziej związane z występowaniem chorób układu krążenia, zawałów serca itp.

Według nowego badania opublikowanego w Dziennik Amerykańskiego Towarzystwa KardiologicznegoKobiety, które miały krótkie (mniej niż 21 dni) lub długie (ponad 35 dni) cykle miesiączkowe, częściej miały problemy z sercem. Badanie to przeprowadzono na podstawie danych od ponad 58 000 kobiet, które analizowały różne informacje przez okres 12 lat. Naukowcy odkryli, że nieregularne cykle były powiązane z rozwojem chorób sercowo-naczyniowych, zawałów serca lub migotania przedsionków. Wcześniejsze badania wykazały, że około 20% kobiet doświadcza przedłużonych lub zmiennych cykli.

Cykle miesiączkowe krótsze niż 21 dni lub dłuższe niż 35 dni wiązały się z 19% wyższym ryzykiem chorób serca u tych kobiet w porównaniu z kobietami o regularnym cyklu miesiączkowym, zdefiniowanym w tym badaniu jako trwający od 22 do 34 dni, a także 40% większe ryzyko. ryzyko migotania przedsionków„, Detale Informacja prasowa o badaniu.

zwiększone ryzyko

Kolejny link znaleziony przez badaczy:Krótsze cykle miesiączkowe wiązały się ze zwiększonym o 29% ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych – w tym choroby niedokrwiennej serca, zawału serca, migotania przedsionków, udaru mózgu i niewydolności serca – a dłuższe cykle miesiączkowe wiązały się z 11% zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych w porównaniu z cykle miesiączkowe o regularnej długości„.

Analiza ta wykazała również, że krótsze cykle miesiączkowe były związane z 38% wyższym ryzykiem wystąpienia migotania przedsionków, a dłuższe cykle miesiączkowe z 30% wyższym ryzykiem wystąpienia migotania przedsionków niż w przypadku normalnych cykli. Natomiast czas trwania cyklu miesiączkowego nie był związany ze zwiększonym ryzykiem udaru lub niewydolności serca.

Nasza analiza sugeruje, że kobiety z nieregularnymi miesiączkami mogą cierpieć z powodu konsekwencji dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego, dlatego musimy zwiększyć świadomość, że osoby z nieregularnymi miesiączkami mogą być bardziej narażone na rozwój chorób serca.powiedział główny autor Huijie Zhang, główny lekarz i profesor w Nanfang Hospital of Southern Medical University w Chinach. przed dodaniem:Odkrycia te mają ważne implikacje dla zdrowia publicznego w zapobieganiu migotaniu przedsionków i zawałom serca u kobiet oraz podkreślają znaczenie monitorowania charakterystyki cyklu miesiączkowego przez całe życie reprodukcyjne kobiety.

READ  Przeciwciało zdolne do promowania rozwoju nowotworów

Wideo – Ines, 26 lat: „Przestałam miesiączkować. Wypadły mi włosy. Zaczynam wypadać. Powiedziałam sobie, że muszę to zaakceptować”