Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nieodparty wzrost RKS Raków Częstochowa

Oszałamiająca poprawa. RKS Raków Częstochowa to historia małego klubu w Polsce, który nigdy nie przestaje się rozwijać i zaskakuje. W tej chwili chce teraz wyrobić sobie markę na europejskiej scenie Pierwszy mecz dwugłowego meczu z FK Astana (druga runda eliminacyjna Ligi Europy) w ten czwartek (17:00). Jednak nic niekoniecznie wróży takiego sukcesu tej małej ekipie z dzielnicy miasta, położonej 200 km od stolicy (Warszawy), słynącej zwłaszcza wśród wiernych katolików z jasnogórskiego sanktuarium.

Co jest po tej reklamie?

Aby ustanowić rekord osiągnięty przez RKS Raków i nieco lepiej zrozumieć historię tej założonej w 1921 roku drużyny, należy pamiętać, że do finału Pucharu Polski dotarła dopiero w 1967 roku, kiedy klub jeszcze rozkwitał w III lidze. przez pięć lat. Zanim. Pod koniec sezonu 2016-2017 Czerwony i Niebieski (czerwony i niebieski) awansował do Polski D2. Mistrzostwo, które zdobyli w drugim sezonie 2018-2019, po zajęciu 7 miejsca rok temu.

Raków zdobył już wszystkie szczyty w Polsce

Poprowadź więc ekstraklasy i odkrycie narodowej elity. Podczas swojego wielkiego chrztu Rakow z pewnością gra w utrzymaniu, ale naprawdę wychodzi bez szwanku podczas play-offów. Potem nadchodzi sezon 2020-2021, który z pewnością przeniesie klub w nowy wymiar, gdy Legia zajęła drugie miejsce, zaledwie 5 punktów za Warszawą, a drużyna Wschodu zdobyła pierwszy w swojej historii Puchar Polski. Występ, który pozwoli RKS Rakov odkryć Europę, wygrywając Superpuchar Polski 2021 z Legią.

Ale po wyeliminowaniu Litwinów z FK Suduwa (0:0; 0:0, 4:3 w TAB) w drugiej rundzie wstępnej konferencji Ligi Europy, potem Rosjanie Rubina Kazana (0:0; 1-0), w rozgrywkach baraż z La Contois (1 -0; 0-3) Polacy przegrali w bramkach grupowych. Marek Babsunin (47), trener od kwietnia 2016 roku i główny architekt niezwykłych postępów swojej drużyny, nie wystarczył, by zainspirować mężczyzn. W latach 2021-22 Rebelote zajął drugie miejsce w Ekstraklasie, tym razem za Lechem Poznań, ale wciąż o 5 jednostek za nim.

READ  Guénolé Noirel, aby złapać ślady dużych ssaków od Saint-Brieuc do Polski - Saint-Brieuc

Lepsze zarządzanie

Wszystko to jest wynikiem wieloletniej pracy oraz inteligentnego i zrównoważonego zarządzania upstream. „Klub zbudowany jest bardzo profesjonalnie i zwięźleAnalizując Piotr Komiński, dziennikarz Wirtualna Polska. To dobry właściciel, Michał Świerczewski (kupił klub w 2015 r., przyp. red.), poważny biznesmen, którego firma (x-kom, przyp. red.) wciąż rośnie na polskim rynku. Świerczewski to też mądry człowiek, który wie, jak działać w piłce nożnej. Na przykład nie koliduje z decyzjami praktyków. Pozwala ludziom pracować. Wizja klubu jest jasna i wszyscy podążają w tym samym kierunku.”Nasz polski kolega kontynuuje.

Jeśli obrót wydarzeń zaskoczył wielu w Polsce, Rakov teraz stał się poważnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego i mógł konkurować finansowo z największą rybą w mistrzostwach. – Słyszałem, jak wiele osób za granicą mówiło, że Rakov jest uważany za nową siłę w polskim futbolu i to jest interesujące.Piotr Koźmiński nalega. Na przykład mówię o opłatach za przelewy i wynagrodzeniach. Nie mają problemu z zapłaceniem 1 miliona euro za gracza lub 400 000 euro rocznie, jeśli chcą tego gracza. Już teraz są w stanie konkurować finansowo z Legią i Lechem. »

Decydujące okno transferowe dla C4?

Podobnie jak w zeszłym roku, jeśli Częstochowianie zdobędą Superpuchar Polski kosztem Lecha (2-0, 9 lipca), mają nadzieję na awans do finału przed wygraniem pierwszego ligowego meczu z Wartą Poznań (1:0). Etapy kwalifikacyjne, aby posmakować europejskich gier na C4. Potrzebuje wysokiej jakości okienka transferowego w lecie 2022, łącząc dobre ruchy i utrzymując najlepszych graczy. Rakov pozyskał już Fabiana Piaseckiego (Śląsk Wrocław), aby zrekompensować wolne odejście Jakuba Araka, a także wypożyczył reprezentanta Polski do lat 23 Daniela Selakowskiego. Głównym pretendentem był Ivy Lopez, który w Extraclasie wygrał 21:22 i został wybrany zawodnikiem sezonu i bardzo silnym zagrożeniem ofensywnym (21 bramek i 12 asyst w 44 meczach w zeszłym sezonie). Stało się tak, odkąd Hiszpan przedłużył swój kontrakt do 2026 we wtorek.

Z tyłu decydująca będzie również przyszłość najlepszego bramkarza polskiej D1, Bośniaka Vladana Kovacevica. Gra bratanek trenera OM, Fran Tudor, wypożyczony jest reprezentant Polski U23 Xavier Dzikoński, a z AEK Ateny wypożyczył reprezentant Grecji (6 meczów) Stratos Svarnas. Rekompensata za bezpłatny wyjazd Dominique Vitra. Strategia mająca na celu zapewnienie młodzieży przejęcia i sprowadzenie średniego wieku siły roboczej do 24,3. Rezydenci Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków, zakwalifikowanego przez UEFA do kategorii 3 stadionu, na którym po raz pierwszy zabrzmi europejski hymn, są teraz w pełni skoncentrowani na kolejnym celu: dobrze eksportować i dalej zaskakiwać. Jeden, ale tym razem na scenie europejskiej.

READ  Polska, promocja aktywów