Niemcy padli deszczem po brązowy medal przeciwko Polsce

Niemcy pokonali Polskę 82-69 przed ich rodzimymi kibicami i zdobyli brązowy medal EuroBasketu. Był to ich pierwszy europejski medal od czasu Srebrnego w 2005 roku.

Podczas turnieju Niemcy zbudowali swoją sprawność z dystansu 15 trafieniami, w tym 4/7. Dennisa Schroedera (26 punktów, 6 asyst, ale 8 przewrotów) i 4/5 Johannes Voigtmann (14 znaków). Znakomicie dali radę 4 strzały na 3 punkty z rzędu lub prawie w ostatnim akcie, gdy Polska wróciła do gry. AJ Rzeź I Mateusz Ponitka Po raz kolejny walczył w ataku, aby zdobyć 19 punktów na 7/19

Niemcy zdominowały większość meczu, prowadząc Polskę 19-14 w pierwszej połowie i 36-23 z 23 punktami w pierwszej połowie, aby awansować z półfinału. Myśleliśmy, że miejscowi będą mogli milczeć aż do brzęczyka, ale po biegu 11-2 między końcem trzeciej kwarty a początkiem ostatniej, wrócili do 2 małych punktów i całkowicie wznowili spotkanie. AJ W ogniu ten ostatni oddał trzeci strzał za łukiem, wyrównując wszystko, 59-59 z 7’35 do gry.

Thiemann, Voigtman dwa razy później znokautował pole position Schroedera i strzelił gola z trzema punktami na drodze do zwycięstwa.