Niemcy: Geraci wpada w panikę i wypycha Stuttgart na prowadzenie |  TV5MONDE

Niemcy: Geraci wpada w panikę i wypycha Stuttgart na prowadzenie | TV5MONDE

Hat-trick, rekord i pierwsze miejsce w Bundeslidze: napastnik Serho Geraci po raz kolejny zaimponował w sobotnie popołudnie, zapewniając Stuttgartowi zwycięstwo 3:1 nad Wolfsburgiem i pierwsze miejsce w mistrzostwach dla swojej drużyny.

Dzięki szóstemu sukcesowi w siedmiu meczach ligi niemieckiej Stuttgart zaliczył najlepszy start sezonu w swojej historii z 18 punktami na koncie i wywiera presję na Bayer Leverkusen (16 punktów) i Bayern Monachium (14 punktów). którzy grają w niedzielę. Popołudnie u siebie z Kolonią (15:30) i Freiburgiem (17:30).

„To niewiarygodne. Świetnie się bawię, grając tutaj z tymi kibicami. Kocham Stuttgart. Musimy zachować pokorę tak, jak teraz. Nie możesz sobie wyobrazić, jak bardzo podobała mi się druga połowa meczu” – powiedział. powiedział. Po meczu napastnik przemawia do mikrofonu Sky Radio.

Reprezentant Gwinei Serhou Guirassi, będący prawdziwą maszyną do zdobywania bramek od początku sezonu, strzelił swoje 11., 12. i 13. gola w Bundeslidze w ciągu kwadransa, podczas gdy jego zespół po doskonałej pierwszej połowie przegrał 1:0 z Wolfsburgiem. Jedna godzina gry (od 34. do 67. minuty).

To jego drugi hat-trick po występie przeciwko Mainz, ale jest to jego pierwszy hat-trick.

Tym samym będzie pierwszym zawodnikiem w mistrzostwach Niemiec, który po siedmiu dniach strzelił 13 bramek. Lepszy od Roberta Lewandowskiego, który na tym etapie sezonu 2019/20 strzelił 11 goli. W swoim rekordowym sezonie (41 goli) 2020/21 Polak w sześciu meczach strzelił 11 goli, by siódmego dnia zamilknąć.

Dodał z uśmiechem: „Zawsze można się poprawić, ale czuję się dobrze. Nie na 100%, ale trudno jest być na 100%, gdy jest się zawodnikiem.”

Dortmund pokonuje Union Berlin

Dla porównania z zeszłym sezonem najlepsi strzelcy ligi niemieckiej, Niemiec Niklas Volkrug (Werder Brema) i Francuz Christopher Nkunku (RB Lipsk), w całym sezonie zatrzymali się na 16 bramkach.

Po wypożyczeniu Rennes w sezonie 2022-23 Stuttgart kupił Geraci pod koniec maja 2023 roku do lata 2026 roku, jeszcze przed meczami barażowymi z Hamburgiem, co pozwoliło szwabskiemu klubowi przetrwać.

Za Stuttgartem Dortmund zajął drugie miejsce z jednym punktem (17 do 18) dzięki zwycięstwu nad Union Berlin, które pokonał na swoim Westfalenstadion 4 do 2, po przewadze 1 do 0.

Na własnym boisku zespół BVB otworzył wynik w siódmej minucie niemieckim napastnikiem Niklasem Volkrugiem, ale dwie minuty później Al-Ittihad natychmiast wrócił na właściwe tory po uderzeniu Robina Goossensa, po strzale głową zablokowanym przez Volkruga.

Następnie przyszła kolej na VAR, który najpierw uniemożliwił Alexowi Kralowi i Volkrugowi zdobycie gola, obaj byli na lekkim spalonym, a następnie przyznał rzut karny dla Berlinerów po faulu Matsa Hummelsa, który zdobył Leonardo Bonucci (31. miejsce). ).

Po powrocie z szatni Żółto-Czarni w około dwanaście minut odwrócili losy spotkania.

Dortmund wyrównał po wspaniałym strzale Niko Schlotterbecka w górny róg w 49. minucie, po czym obrona Al-Ittihad przyjęła wodę po odbiciu piłki rozpoczętej przez Juliana Brandta, podbitej przez Marco Reusa i zakończonej przez Brandta. Końcówka meczu była spokojniejsza dla Dortmundu po golu Juliana Ryersona (71).